Drzwi zewnętrzne – elegancka i bezpieczna wizytówka domu

//

Drzwi zewnętrzne to jeden z ważniejszych i najbardziej widocznych elementów domu. To one stoją na straży domowego ogniska i przez nie wchodzą domownicy oraz goście odwiedzający gospodarzy. Stanowią rzeczywistą i symboliczną granicę pomiędzy światem zewnętrznym, a bezpiecznym domostwem, co zauważyli już nasi przodkowie zaopatrując swoje drzwi w wymyślne kołatki pełniące rolę amuletów chroniących mieszkańców przed nieszczęściami i złymi mocami. Zobacz zakładkę drzwi zewnętrzne Białystok.

I choć dziś kołatki, jeśli się pojawiają to mają charakter typowo ozdobny, a goście anonsują swoje przyjście za pomocą dzwonków i domofonów, to drzwi zewnętrzne nadal mają chronić mieszkańców przed światem zewnętrznym.

Dlatego, warto dołożyć starań, aby były solidne, bezpieczne i eleganckie.

Ekologia zawsze modna – zewnętrzne drzwi drewniane

Głównym materiałem wykorzystywanym do produkcji drzwi zewnętrznych jest oczywiście drewno (najczęściej dąb, mahoń, świerk, sosna). Są one bardzo często wybierane przez klientów ze względu na tradycję, ekologię i estetykę. Wiadomo, że naturalne materiały zazwyczaj prezentują się najlepiej i nie potrzebują wielu upiększeń. Niewątpliwe zalety tego typu drzwi to wytrzymałość, bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz możliwość zmiany koloru.

Niestety są wrażliwe na wilgoć, co może doprowadzić do zniekształceń oraz wymagają okresowej konserwacji.

Praktyczne drzwi PCV

Alternatywą dla drzwi drewnianych są te wykonane z polichlorku winylu, bardziej znane, jako drzwi PCV. Są stosunkowo lekkie oraz bardzo łatwe w utrzymaniu, nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Wyróżniają się również bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i dźwiękochłonnymi. Jeśli chodzi o wady, to podkreśla się słabą sztywność, przez co są mniej wytrzymałe i słabiej zabezpieczają przed ewentualnym włamaniem.

Stal i aluminium

Jeśli komuś zależy szczególnie na dobrych właściwościach antywłamaniowych, wybierze drzwi zewnętrzne wykonane ze stali lub aluminium. Są one bardzo wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju czynniki mechaniczne. Gorzej jest, jeśli chodzi o termoizolację i dźwiękoszczelność, gdyż w tych kwestiach wypadają słabiej niż np. drzwi drewniane lub z PCV.

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Ogromna oferta dostępnych na rynku drzwi wejściowych może przyprawić o zawrót głowy. Zazwyczaj jednym z głównych kryteriów wyboru jest wygląd i kolor drzwi, które powinny pasować do całego budynku i podkreślać jego walory.

I o ile w tej kwestii klienci raczej nie mają problemów z decyzją, to, jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są drzwi mogą się poczuć zagubieni.

Dlatego, najlepiej udać się do punktu, który dysponuje różnymi typami drzwi wejściowych, a sprzedawcy potrafią opisać wady i zalety poszczególnych modeli. W województwie podlaskim – w Białymstoku, klienci mogą kupić różnego rodzaju drzwi wejściowe oraz skorzystać z usługi profesjonalnego montażu drzwi i fachowego doradztwa.

Tutejsza firma Diadom posiada w swojej ofercie drzwi drewniane, PCV, stalowe i aluminiowe, więc klienci naprawdę mają, w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Potrzebujesz pomocy przy wyborze okien lub drzwi?

Diadom okna i drzwi
ul. Antoniukowska 6
15-845 Białystok

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek
8:00 - 18:00
Sobota
9:00 - 14:00