Drzwi przesuwne zmieniły wyobrażenia o możliwych sposobach otwierania i zamykania za sprawą nowoczesnych rozwiązań oraz możliwości wygodnego montażu. Taki system sprawdzi się zarówno w małych pomieszczeniach, jak też przestronnych wnętrzach podczas indywidualnej aranżacji.

Bogate wzornictwo i zaawansowana technologia łączą się w spójną całość.

Zasada działania popularnych drzwi przesuwnych

Każda gałąź stolarki drzwiowej ma własne udogodnienia i mechanizmy, tak jest również w dziedzinie drzwi przesuwnych. Inżynierowie i projektanci wiodących marek dokładają wszelkich starań, aby ich opracowania miały odbicie w usprawnionej pracy wszystkich elementów drzwi.

Ze względu na metodę montowania lub mocowania drzwi przesuwnych oraz ich indywidualną budowę, najczęściej spotykane modele to z jednym skrzydłem drzwiowym lub z dwoma skrzydłami drzwiowymi:

 • drzwi przesuwne naścienne:
  • zajmują ścianę, na którą są przesuwane,
  • tor jazdy skrzydła wyznacza prowadnica z wózkami jezdnymi,
  • montaż prowadnicy nad ościeżnicą lub pod sufitem;
 • drzwi przesuwne w kasecie:
  • wsuwane do wnętrza ściany podczas otwierania,
  • tor jazdy skrzydła ustalony w prowadnicy z wózkami jezdnymi,
  • kaseta z prowadnicą montowana w otworze ściany.
drzwi przesuwne Voster w salonie

Prawidłowo zamontowane drzwi przesuwne dadzą komfort przebywania w każdym pomieszczeniu. Po otwarciu optycznie powiększą przestrzeń, natomiast zamknięte skutecznie wydzielą Państwa pokój dzienny czy sypialnię jako strefę niezmąconego relaksu.

Pozytywy w drzwiach przesuwnych nowej generacji

Atutem nowoczesnych drzwi przesuwnych i sposobu ich montowania jest fakt, że mogą być bardzo szerokie w porównaniu z drzwiami otwieranymi tradycyjnie.

Skrzydło drzwiowe o szerokości 150 cm jest niespotykane w standardzie, natomiast jako przesuwne – owszem.

Profesjonalne drzwi przesuwne pozwalają elegancko i stylowo urządzić duże wnętrza. Stanowią dobre rozwiązanie już w wersji podstawowej, a mogą być wyposażone także w dodatkowe udogodnienia, na przykład:

 • modułowy napęd – zdalnie sterowany napęd do drzwi przesuwnych,

 • niestandardowe klamki i pochwyty – designerskie wzory lub wykonanie ze stali szlachetnej,

 • zamek hakowy – nie chowa się do kasety zamka, jest blokowany za pomocą wkładki,

 • samozamykacz – system zapewniający samoczynne zamykanie drzwi,

 • belka odbojowa – montowana w konstrukcji, zapobiega uderzaniu skrzydeł o ścianę.

Prawidłowo zamontowane drzwi przesuwne otwierają się cicho i płynnie, zamykają się również niemal bezdźwięcznie. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych nie stwarzają ryzyka uderzeń, a zamknięte na zamek dają realne poczucie bezpieczeństwa.

System drzwi przesuwnych pojedynczy

Udana kompozycja z drzwiami przesuwnymi

Aktualne wzornictwo stosowane w drzwiach przesuwnych nie ogranicza się do podstawowych struktur i barw. Szeroka gama kolorystyczna farb, lakierów, a także wysokiej klasy okleiny wzorowane na drewnie dają nam możliwość przedstawienia najlepszych opcji naszym klientom z Białegostoku i okolic, aby wnętrza ich domów nabrały nowego wyrazu.

Zachęcamy do współpracy z firmą Diadom z Białegostoku, ponieważ działamy na rynku lokalnym i jesteśmy uważni na potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców. Oferując Państwu kompleksowe usługi przedstawiamy propozycję godną uwagi opartą o rzetelność, bazującą na sprawdzonych produktach.