Drzwi wyjściowe na balkon lub taras tworzone zgodnie z nowymi rozwiązaniami w branży stolarki drzwiowej są estetycznym wykończeniem danej ściany. Od niewielkich jednoskrzydłowych drzwi balkonowych po wielokrotnie większe drzwi przesuwne rozciąga się gama wymiarów i wzorów, z których łatwiej wybrać odpowiedni model.

Ciekawe rozwiązania w drzwiach balkonowych

W zależności od wymiarów balkonu można dobrać drzwi z bogatej oferty wiodących producentów. Różnorodność materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych oraz unikalne wzornictwo sprawią, że nasze pomieszczenie zyska odpowiednią oprawę.

Zasada działania danych drzwi balkonowych określa ich przynależność do właściwej kategorii. Wśród najpopularniejszych systemów znajdują się takie, które mają uznanie Klientów i są chętnie przez nich wybierane.

To przede wszystkim drzwi:

  • rozwierane – jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, otwierane tradycyjnie na zewnątrz lub do wewnątrz za pomocą klamki,

  • przesuwne – nie wymagają montowania ościeżnicy, a po otwarciu przylegają do ściany nie zajmując miejsca w pomieszczeniu,

  • uchylno-przesuwne – lekkie, otwieranie za pomocą skrzydeł zamieszczonych na prowadnicach; skrzydła można także uchylić,

  • podnoszono-przesuwne – po ustawieniu klamki w pozycji do otwierania drzwi unoszą się samoczynnie, co ułatwia ich przesuwanie za pomocą kółek w prowadnicach.

Wysokiej klasy drzwi balkonowe to duża powierzchnia szyb, a tym samym więcej światła dziennego we wnętrzach domu. Przed nadmiarem promieni słonecznymi zabezpieczą odpowiednie rolety, dostępne często w stałej ofercie producenta.

Ponadczasowe wymogi dla drzwi balkonowych

Od klasycznych wąskich drzwi balkonowych w niewielkich mieszkaniach do dużych przeszklonych kilkuczęściowych powierzchni znaleźć można rozwiązanie idealne dla każdego Klienta. Konkurencyjność rynku sprawia, że rozwiązania te są coraz bardziej zaawansowane.

Nie zmieniają się jednak podstawowe wytyczne, które wpływają na funkcjonalność oraz komfort domowników.

Jako podstawowe cechy obowiązujące w tej dziedzinie można wymienić:

  • ryglowanie i inne zabezpieczenia przed włamaniem,
  • przemyślaną konstrukcję dla oszczędności miejsca,
  • łatwość otwierania i przesuwania skrzydeł,
  • termikę zapobiegającą stratom ciepła także podczas silnego wiatru,
  • system ułatwiający prawidłowe zamontowanie.

Profile i szyby drzwi balkonowych oferowane przez liderów branży są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a nawet w przypadku największych gabarytów nie ulegają odkształceniom pod ciężarem konstrukcji.

Drzwi balkonowe – wzbogacona wersja – oferta Diadom

Klienci obserwujący nowinki techniczne i gotowi na dodatkowe inwestycje mogą wybrać między innymi drzwi balkonowe sterowane pilotem. Takie udogodnienia możemy profesjonalnie zamontować także w Państwa domu lub mieszkaniu na terenie Białegostoku oraz okolic, gwarantując wysoką jakość usług.