Drewniane drzwi zewnętrzne wzbogacone o odpowiednie zabezpieczenia stanowią efektowne i solidne wykończenie elewacji. Spośród wielu dostępnych na rynku modeli można wybrać skrzydła drzwiowe w stylu klasycznym lub nowoczesnym z różnorodnymi elementami dekoracyjnymi. Tylko wysokiej jakości produkty proponujemy naszym Klientom.

Dostępne modele drzwi zewnętrznych drewnianych Stolbud

Mocne i solidne drzwi wejściowe drewniane

Odpowiednia klasa drewna oraz walory użytkowe tego surowca sprawiają, że na drewnianych drzwiach można oprzeć bezpieczeństwo domu i mieszkania. Stabilność tych modeli wynika z ich konstrukcji, czyli drewna litego klejonego warstwowo w zaawansowanych procesach technologicznych.

Gatunek drewna użyty do stworzenia danego modelu wpływa na wytrzymałość, natomiast wszystkie powszechnie stosowane muszą przejść odpowiednią obróbkę, aby spełniać określone normy i standardy.

Drewno powszechnie stosowane w drzwiach to:

  • sosna,
  • dąb,
  • mahoń,
  • drewno tekowe.

Drewno stanowi surowiec odnawialny, dlatego tego typu drzwi są elementem przyjaznym środowisku.

Lakiery oraz farby używane często jako warstwa nawierzchniowa konkretnych produktów również powinny być ekologiczne, a tym samym bezpieczne dla domowników.

Istota funkcjonalnych drewnianych drzwi zewnętrznych

W przypadku drzwi zewnętrznych ważne jest, aby cała konstrukcja drewniana była trwała, mocna i stabilna. Budulec skrzydła drzwiowego stanowi drewno, które jest wytrzymałe samo w sobie, lecz potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń w sytuacji zagrożenia.

Wybierając drzwi zewnętrzne wykonane z drewna warto zwrócić uwagę na szczegóły, które decydują o wytrzymałości całego systemu. Istotne kwestie to:

  • odpowiednia budowa skrzydła – grubość nawet 70 cm, dodatkowe zabezpieczenia metalowe w ramiakach,
  • okucia – dodatkowo zabezpieczone zawiasy regulowane w kilku płaszczyznach, wzmocniony zamek lub dwa zamki,
  • szyby – jednokomorowe, zespolone, od tych o podwyższonej odporności po kuloodporne; pełnią też funkcję dekoracyjną, stąd bogate wzornictwo,
  • ościeżnica – istotny element przy montażu drzwi; niektóre modele mocowane są za pomocą dodatkowych kilkunastu śrub, które stanowią duży problem do sforsowania.

Bezpieczne drewniane drzwi zewnętrzne są już standardem i na dobre zaistniały w świadomości klientów, którzy swój komfort oraz własne mienie traktują z należytą uwagą. Gama ofertowa producentów pozwala dobrać odpowiedni model pod kątem indywidualnego zapotrzebowania.

Drzwi wejściowe z drewna na miarę Państwa możliwości

Budując dom lub wymieniając stolarkę drzwiową w domu czy mieszkaniu należy uwzględnić w budżecie dobrej jakości drzwi wejściowe, na przykład drewniane, ponieważ ta inwestycja będzie procentować przez lata. Klienci Diadom z Białegostoku i okolic przekonali się już wielokrotnie, że solidne drzwi uznanych producentów są dostępne w rozsądnych cenach.