W większych domach i rezydencjach stolarka drzwiowa wzbogacona jest często o drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne. Mają zawsze większą powierzchnię niż tradycyjne modele jednoskrzydłowe i prezentują się bardzo atrakcyjnie. Poza tym odpowiednio chronią domostwo za pomocą nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne nie tylko do domu

Regularny wzrost zainteresowania tego typu drzwiami sprawia, że producenci stale poszerzają tę gałąź swoich serii. Korzystają na tym klienci, którzy mogą wybierać spośród wielu gotowych ciekawych wzorów i kolorów zgodnie z własnymi upodobaniami.

Ze względu na swoją specyfikę i rozmiary drzwi dwuskrzydłowe idealnie wypełniły niszę w tej dziedzinie już wiele lat temu oraz z powodzeniem utrzymują się w sferze zainteresowań użytkowników.

Takie drzwi sprawdzą się w:

  • domach jednorodzinnych,
  • kamienicach,
  • obiektach użyteczności publicznej,
  • firmach,
  • lokalach.

Do firmy odpowiednie będzie klasyczne wzornictwo i tradycyjne kolory, natomiast drzwi wejściowe w domu mogą być wzbogacone dodatkowymi zdobieniami, ciekawymi przeszkleniami oraz unikalnym kolorem i strukturą warstwy wierzchniej.

Wytrzymała konstrukcja drzwi dwuskrzydłowych

Zastosowanie odpowiednich materiałów do produkcji drzwi dwuskrzydłowych daje pewność, że cała konstrukcja spełni warunki długoletniej niezawodnej użyteczności. Wśród najpopularniejszych surowców znajduje się wysokiej klasy drewno, stal oraz trwałe metale.

Modele te wyróżnia zazwyczaj niezwykła stylistyka i zdobienia.

Od ciekawych tłoczeń paneli po efektowne wykończenie farbą, lakierem lub okleiną wszystkie te rozwiązania sprawdzają się już w wielu budynkach.

Wyszczególnić warto:

  • barwienie farbami z użyciem kolorów palety RAL,
  • aplikację Inox – naklejane gustowne paski stalowej blachy,
  • fornir w postaci okleiny lub obłogu,
  • powierzchnię z płyty pilśniowej HDF lub MDF jako podłoże pod kolejne warstwy,
  • wstawki szklane w standardowych lub unikalnych kształtach.

Dopełnieniem wyglądu jest solidne przystosowanie antywłamaniowe. Im więcej zawiasów i bolców antywyważeniowych, tym większe bezpieczeństwo użytkowników. Odpowiednio wzmocnione skrzydła drzwi, ościeżnica i elementy szklane to obecnie standard.

Zewnętrzne drzwi dwuskrzydłowe – wizytówka domu

W kwestiach związanych z wyborem drzwi profesjonalnie doradzamy naszym klientom z Białegostoku i innych miast, odciążając ich od szukania rozwiązań technicznych, czy dodatkowych funkcji drzwi dwuskrzydłowych zewnętrznych. Proponujemy konkretne rozwiązania na miarę potrzeb oraz zgodne ze stylem budynku.

Ostateczny wybór zawsze należy do Państwa. Dlatego właśnie nasza firma Diadom z Białegostoku zaprasza do zapoznania się ze swoimi propozycjami.