Montaż okien stanowi najważniejszy etap związany ze stolarką okienną i powinien być wykonany solidnie oraz precyzyjnie. Nawet najdoskonalsze właściwości skrzydeł okiennych oraz profili nie zostaną w pełni wykorzystane, jeśli cały system zostanie wadliwie osadzony w ościeżach, dlatego prace montażowe warto powierzyć fachowcom.

Profesjonalny montaż okien dowolnego typu

montaż okien balkonowychZróżnicowanie systemów okiennych oraz różne zastosowania poszczególnych okien wymagają indywidualnego podejścia do każdej realizacji. Oprócz odpowiednich narzędzi i środków niezbędne jest wiedza, która pozwoli właściwie osadzić poszczególne ościeżnice i profile.

Proponując Państwu usługi firmy Diadom oferujemy dokładny oraz solidny montaż okien zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Proponujemy realizacje na terenie Białegostoku i okolic, a można na nas liczyć między innymi w kwestii montażu okien PCV, drewnianych i aluminiowych:

  • pokojowych,

  • kuchennych,

  • tarasowych,

  • balkonowych,
  • pozostałych różnych pod kątem wymiarów i właściwości.

Prawidłowy montaż okna to gwarancja, że będzie ono odporne na zawilgocenie i zaparowanie, a w przypadku ram drewnianych nie stanie się siedliskiem mikroorgannizmów.

Szczelnie zamocowane profile i systemy okienne zwieńczą proces wymiany stolarki okiennej.

Błędy, których można uniknąć przy montażu okna

Minimalne nieprawidłowości w trakcie montażu okna mogą zniweczyć pracę montażystów, dlatego należy zgodnie z planem precyzyjnie mocować ościeżnice oraz profile. Na tym etapie rozstrzyga się kwestia dobrego funkcjonowania okien w przyszłości.

Wykonując prace montażowe u naszych klientów w Białymstoku zwracamy uwagę nie tylko na kluczowe elementy, które w szczególny sposób wpływają na spójność całej instalacji. Istotny jest każdy detal składający się na budowę okna lub systemu okiennego, w tym przede wszystkim:

  • ościeżnica – jej wielkość powinna być idealnie dopasowana do ościeży; konieczny solidny montaż za pomocą kotew zamiast pianki montażowej,

  • profil okienny – rama pasująca do ościeżnicy z perfekcyjnie dobranymi zawiasami lub systemem jezdnym w oknach przesuwnych,

  • skrzydło okienne – o właściwościach dźwiękoszczelnych i prawidłowej odporności na trudne warunki atmosferyczne,

  • okucia – do zamykania, łączenia i zabezpieczania okien; wśród nich klamki, odboje, podpórki i inne elementy z tej kategorii.

Wybrane modele okien posiadają również system antywłamaniowy w postaci wzmocnionej konstrukcji i dodatkowych zabezpieczeń. Tutaj równie ważny jest prawidłowy montaż okien, zgodny z restrykcyjnymi wymogami producenta.

Nowy wygląd domu po montażu okien PCV i innych

Bez względu na to, czy planujecie Państwo zakładanie stolarki okiennej w nowym budynku, czy usunięcie dotychczasowej i montaż nowych okien PCV oraz innych wybranych zgodnie z potrzebami, spełnimy Państwa oczekiwania. W firmie Diadom Białystok każda usługa jest dla nas priorytetem, wykonujemy ją więc rzetelnie i z zaangażowaniem.

Planując montaż nowych okien warto skontaktować się z nami, ponieważ zaoszczędzi to Państwa czas i pozwoli skorzystać z usługi, której cena jest korzystna oraz warta jakości usług. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją, która obejmuje wiele systemów okiennych i drzwiowych wraz z profesjonalnym montażem.