Dostępne modele okien balkonowych

Dowiedz się więcej o oknach balkonowych

Nieustanny rozwój branży okiennej wpływa na walory estetyczne i właściwości okien balkonowych dostępnych w coraz szerszej ofercie poszczególnych firm. Tutaj również docierają wszelkie innowacje, dlatego efekt końcowy w nowoczesnym lub klasyczny sposób podkreśli charakter Państwa balkonu.

Okna balkonowe drewniane i PCV

okna balkonowe w bloku na ostatnim piętrzeW stolarce okiennej balkonów i tarasów stosowane są często systemy okienne złożone z odpowiednio dostosowanych kilkukomorowych profili. Ich konstrukcja zawierająca komory cieplne w skrzydle oraz ościeżnicy wspomaga izolację termiczną i dźwiękoszczelność całego systemu.

Okna balkonowe dostępne są w wielu wersjach i modyfikacjach ze względu na materiał wykonania, sposób otwierania oraz indywidualne właściwości.

Najpopularniejsze w stolarce okiennej balkonów są okna:

  • uchylne – częściowo otwierane wzdłuż górnej krawędzi bez możliwości całkowitego otwarcia,

  • rozwierane – otwierane w pełni na zewnątrz lub do wewnątrz; mogą być lewe lub prawe, czyli z zawiasami po lewej albo po prawej stronie ościeżnicy,

  • uchylno-rozwierane – z możliwością uchylania oraz otwierania na pełną szerokość skrzydła; okna lewe lub prawe, jak wyżej,

  • przesuwne – proste otwieranie za pomocą równoległego przesunięcia skrzydeł względem siebie; szyby zamontowane w ościeżnicy lub w profilu.

Montaż takich okien balkonowych należy powierzyć profesjonalistom, ponieważ najdrobniejsze nawet uchybienia mogą w konsekwencji zakłócać pracę systemu lub osłabiać jego właściwości. Prawidłowo dobrane oraz solidnie zamontowane okna balkonowe będą zdobić i chronić Państwa dom.

Niezbędne cechy solidnych okien balkonowych

Systemy okienne stosowane obecnie do wypełnienia stolarki otworowej balkonów pokazują, jak duży postęp miał miejsce w tej dziedzinie. Efektem pracy wiodących producentów było przejście na przestrzeni lat od standardowych profili okiennych do niewątpliwych innowacji.

Wysokiej klasy okna balkonowe pozwolą Państwu czuć się swobodnie i bezpiecznie we własnym domu. Warto zwrócić uwagę na wiele udogodnień, za sprawą których wybrany model okna będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Podstawowe atuty to:

  • odpowiednia głębokość profili,
  • optymalna liczba komór funkcyjnych w danym profilu,
  • wysokiej klasy materiały konstrukcyjne,
  • izolacja cieplna i akustyczna,
  • odporność na włamania.

Ważne jest także, aby okna balkonowe zapewniały odpowiednią termowentylację na przykład poprzez możliwość samodzielnego rozszczelniania lub obecność specjalnych wywietrzników. Właściwa cyrkulacja powietrza zapobiegnie między innymi skraplaniu pary na oknach.

Okna balkonowe i tarasowe z niezawodnym montażem

Proponując Państwu kompleksową obsługę w zakresie wyboru i montażu okien balkonowych oferujemy szeroki wachlarz profili okiennych, a także systemów stanowiących spójną całość. Kontaktując się z nami macie Państwo pewność, że dotychczasowe realizacje w Białymstoku i okolicach są potwierdzeniem naszego zaangażowania oraz kompetencji.

Z przyjemnością podejmujemy się kolejnych realizacji, zapraszamy do współpracy opartej o zrozumienie potrzeb klienta oraz profesjonalne nieprzypadkowe działania. W firmie Diadom znajdziecie Państwo stolarkę okienną uznanych dostawców, bezpieczną i trwałą. Będziemy do Państwa dyspozycji na każdym etapie współpracy.