Dostępne modele okien drewnianych

Dowiedz się więcej o oknach drewnianych

Drewno jest dobrym materiałem do tworzenia stolarki okiennej ze względu na optymalną izolacyjność termiczną. To ekologiczny surowiec, więc idea okien drewnianych idzie w parze z troską o środowisko naturalne, a tym samym o zdrowie domowników. Nowoczesne okna drewniane powinny spełniać standardy i posiadać niezbędne certyfikaty.

Trwałe i efektowne okna drewniane

Spośród wielu gatunków drewna niektóre mają wyjątkowe właściwości oraz parametry odpowiednie dla stolarki okiennej. Nowoczesne profile drewniane wykonywane są zarówno z drewna lasów polskich, jak i egzotycznych, często na indywidualne zamówienie.

Odpowiednio wyselekcjonowane i prawidłowo wysuszone drewno poddaje się wszelkim obróbkom prowadzącym do uzyskania ostatecznego kształtu okna. Rodzimi producenci do tworzenia okien drewnianych wybierają zazwyczaj:

  • świerk,
  • sosnę,
  • modrzew,
  • dąb,
  • mahoń.

Rysunek drewna podkreślony odpowiednim lakierem lub specjalną transparentną farbą stanowi najlepszą ozdobę okna. Właściwie zabezpieczone i regularnie odnawiane profile okien drewnianych będą zawsze ozdobą Państwa domu oraz osłoną przed czynnikami zewnętrznymi.

Niezaprzeczalne atuty okien drewnianych

Wymieniając zalety współczesnych okien drewnianych należy zauważyć, że są tak przyjazne środowisku, jak ich pierwowzory, a dzięki dodatkowym zabezpieczeniom i wzmocnieniom pomogą dobrze chronić mienie.

Za sprawą odpowiednio szczelnych i poprawnie zamontowanych okien drewnianych można zredukować koszty opału w sezonie grzewczym, a przez cały rok:

  • izolować się od hałasu – systemy okienne oraz odpowiednie szyby mają właściwości dźwiękoszczelne i dużą izolację akustyczną,
  • oddychać świeżym powietrzem – drewno tworzy w pomieszczeniach korzystny mikroklimat,
  • zmniejszyć ilość kurzu na oknach – właściwości antystatyczne drewna sprawia, że nie przyciąga ono kurzu,
  • uniknąć zatrucia w przypadku pożaru – palące się drewno nie wydziela toksycznych gazów w przeciwieństwie do procesu spalania tworzyw sztucznych.

Stylowe i ponadczasowe okna drewniane nie ustępują pola konkurencji, a wiodący producenci stale udoskonalają proces produkcji elementów z drewna oraz szeroko pojętej stolarki okiennej. Od skrzydeł okiennych po ościeżnice oferują różne konfiguracje, które zyskują uznanie klientów.

Okna drewniane w nienagannym wydaniu

Drewniane profile okienne to klasyka podkreślona urodą polskich i zagranicznych gatunków drzew wybranych do produkcji okien. Proponując Państwu okna wykonane z drewna wybieramy sprawdzone modele i oferujemy je wraz z profesjonalnym montażem na terenie Białegostoku oraz okolic. Przekonani o ich jakości zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Najlepszymi referencjami są zawsze bezpośrednie opinie klientów, a klienci doceniają zaangażowanie oraz solidność, które towarzyszą nam w codziennej pracy. Państwa również zachęcamy do skorzystania z usług firmy Diadom, można się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu.