Okna inwentarskie mają zastosowanie w budynkach gospodarczych, czyli pomieszczeniach ze zwierzętami, maszynami lub w halach produkcyjnych oraz innych, wymagających unikalnych rozwiązań.

Istotą jest tu funkcjonalność okien, a także odpowiednie dopasowanie do ościeży pod kątem wielkości, niebagatelne znaczenie ma też profesjonalny montaż, dzięki któremu pomieszczenie, wymagające tego typu stolarki okiennej, będzie odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi.

Wiele zastosowań okien inwentarskich w otoczeniu bliższym i dalszym

Bez względu na miejsce montażu, warto skorzystać z oferty sprawdzonych producentów, ponieważ profile takie posiadają odpowiednie atesty, zezwolenia i są tworzone w oparciu o najnowsze technologie.

Okna inwentarskie, zwane także gospodarczymi, stanowią bogaty asortyment w dziedzinie stolarki otworowej, dlatego z Pewnością znajdziecie Państwo odpowiedni model – samodzielnie lub korzystając z fachowych porad dystrybutora.

Planując budowę, a także remont i renowację poszczególnych budynków, należy brać pod uwagę także wymianę okien gospodarczych. Montuje się je między innymi w:

  • chlewniach, stajniach i oborach,
  • innych pomieszczeniach gospodarczych,
  • piwnicach,
  • garażach,
  • składach i magazynach,
  • warsztatach oraz halach produkcyjnych.

Możliwości umieszczenia tego typu okien w tak różnych pomieszczeniach sprawiają, że niezwykle ważne stają się dla ich użytkowników normy produkcyjne, uwzględniające obecność ludzi i zwierząt w poszczególnych budynkach.

Nowoczesne profile i systemy pozwalają spełnić te wymogi z zachowaniem wszelkich walorów użytkowych i estetycznych.

akcesoria do okien gospodarczych

Istotne cechy solidnych okien gospodarczych

Wybierając modele do własnych pomieszczeń, należy zwrócić uwagę na właściwości, które znajdą odzwierciedlenie w codziennym użytkowaniu.

Warto mieć na uwadze 5 cech, stanowiących o klasie danych okien gospodarczych.

1. Materiał w skrzydłach i ościeżnicach

Optymalny surowiec to wysokiej klasy PCV, odporne na działanie agresywnych środków, stosowanych między innymi w oborach i chlewniach, takich jak preparaty dezynfekujące lub owadobójcze. Konstrukcja okna nie powinna wchodzić w reakcje z tymi chemikaliami. Profile nie mogą posiadać stalowych wzmocnień, okucia umieszczone są wewnątrz ram.

2. Prawidłowe mocowanie

Użycie odpowiednio śrub lub zatrzasków pozwala na szybki oraz stabilny montaż, a także komfortowe przeprowadzanie ewentualnych napraw w przyszłości. Akcesoria okienne, w zestawie lub zakupione osobno, mają za zadanie trwałe zamocowanie profili, dlatego konieczne jest zadbanie o jakość poszczególnych elementów.

3. Jednolita powierzchnia

Aspekt ten ma znaczenie głównie podczas czyszczenia okien i dotyczy zarówno ościeżnic, jak też szyb lub pakietów szybowych. Regularne usuwanie zabrudzeń przyczynia się do zachowania porządku w całym pomieszczeniu. O higienę pomagają zadbać: gładkie profile i szkło oraz minimalistyczne klamki.

4. Funkcjonalność: otwieranie, rozszczelnienie

Okna inwentarskie występują w formie nierozwieralnej, czyli bez możliwości otwierania lub uchylania, a także jako okna z ramą uchylną, najczęściej z trzystopniową regulacją. Daje to możliwość wyboru spośród profili mocowanych na stałe i funkcjonujących w niezmienionym położeniu oraz tych, które można uchylać zależnie od potrzeb.

5. Odpowiedni rozmiar

Nietypowe wymiary ościeży sprawiają, że producenci dostosowują odpowiednio wielkości swoich profili okiennych do standardowej stolarki otworowej lub tworzą ją na indywidualne zamówienie. Odpowiedni montaż pozwala nieco skorygować różnicę rozmiaru okna i otworu na nie przeznaczonego, natomiast odchylenie to nie powinno być znaczne.

Fachowy montaż okien inwentarskich w Białymstoku i okolicy

Asortyment okien inwentarskich w firmie Diadom Białystok pozwoli Państwu dobrać odpowiednie modele o określonych wymiarach i funkcjonalności. Bazujemy na profilach i systemach okiennych uznanych marek, dlatego każda realizacja w Białymstoku i poza terenem miasta oparta jest o profesjonalne rozwiązania. Wybierając nasze usługi, macie Państwo pewność, że priorytetowo traktujemy każde doradztwo oraz montaż.