Okna dachowe Białystok – sprzedaż

Pomieszczenia na poddaszu wymagają specjalnych rozwiązań z zakresu stolarki okiennej. Świetną propozycją są tu nowoczesne, funkcjonalne okna dachowe. To rozwiązaniach sprawia, że pomieszczenie jest odpowiednio doświetlone i wentylowane, a obsługa ogranicza się do niezbędnego i niekłopotliwego minimum.

Spośród długiej listy propozycji do renomowanych producentów można wybrać model idealny.

Na etapie poszukiwań poznacie Państwo wiele opcji oraz systemów, które uzupełnią poddasze i na długo zagoszczą w domu lub mieszkaniu. Określając precyzyjnie własne oczekiwania fachowemu sprzedawcy możecie Państwo liczyć na indywidualnie dopasowaną propozycję.

Specyfika poszczególnych modeli jest często ściśle określona przez producenta, niemniej jednak zasadnicze elementy, które mają wpływ na cechy systemów okiennych można wymienić w kilku punktach i na nich oprzeć dalsze poszukiwania. W wybranym punkcie dystrybucji należy zapytać o:

  • sposób otwierania – otwieranie górne lub dolne w zależności od umiejscowienia klamki; kolejna kategoryzacja to sposób otwierania, między innymi klapowe, obrotowe, połaciowe,
  • materiał – okna PCV to dobry i uznany standard, zdarzają się także drewniane lub PCV z pokryciem profili blachą ocynkowaną,
  • szybę – zespolone szyby różnią się między sobą liczbą komór oraz sposobem wypełnienia przestrzeni między szybami,
  • rozmiar – od niewielkich okien na małe poddasze po rozległe kilkudzielne na duże powierzchnie, zapewniające większy dostęp światła dziennego.

Cechą dobrych okien powinna być możliwość ich zamontowania pod różnych kątem nachylenia. W przypadku systemów SkyLight Premium marki Dobroplast rozpiętość osiąga 15-70º, a pełne otwarcie skrzydła blokowane jest hamulcem.

Ciepłe poddasze z nowoczesnym oknem

Tak jak w przypadku standardowych okien, tak też w oknach dachowych badana jest termoizolacyjność, aby zapewnić Państwu najwyższy stopień zatrzymywania ciepła w pomieszczeniach. Sezon grzewczy może stać się dzięki temu mniej obciążający dla domowego budżetu, a na poddaszu będzie zawsze optymalna temperatura.

Przenikalność cieplna okien wyrażana w jednostce Uw i ma wartość zależną od danego systemu. Jeżeli wynosi 1,4 W/m²K to oznacza, że przy różnicy temperatur 1ºC po obu stronach okna, z wnętrza pomieszczenia na zewnątrz ujdzie w ciągu jednej godziny 1,4 ºC/m². Najlepszą szczelność okien zapewniają także profesjonalne uszczelki wmontowane w profile okienne. Ilość nie jest najważniejsza, natomiast już przy trzech często można liczyć na korzystne efekty.

Okna dachowe na białostockich poddaszach

Umiejętne zagospodarowanie wszystkich pomieszczeń i kondygnacji w domach, mieszkaniach oraz lokalach użytkowych sprawia, że poddasza stanowią nieodłączną cześć powierzchni mieszkalnej lub na prowadzenie działalności. Nowoczesne, funkcjonalne lub klimatyczne wnętrza, wymagają odpowiednich okien dachowych. Inwestycja w systemy okienne wysokiej jakości sprawdzi się zarówno w przypadku okien PCV, jak i modeli z innych materiałów konstrukcyjnych.

Bazując na niezawodnych systemach okiennych odpornych na trudne warunki atmosferyczne zapewniamy Państwu duży wybór, wpisujący się w charakter danej inwestycji. Zaufanie naszych odbiorców z Białegostoku i spoza miasta stanowi dla nas kompas w poszukiwaniu unowocześnień. Branża stolarki okiennej to nasza domena, dlatego z zaangażowaniem doradzimy Państwu takie okna dachowe oraz akcesoria, aby idealnie komponowały się z każdym dachem.

Masz jakieś pytanie? Wyślij je do nas!