Drzwi łazienkowe Białystok

Ładne i praktyczne drzwi łazienkowe nie odbiegają już wyglądem od pozostałych drzwi w domu, a tradycyjna biel oraz górna szyba zostały zastąpione nowoczesnym wzornictwem. Rezultat to nowoczesne modele w szerokiej gamie barw i zdobień.

Istotne przy wyborze drzwi łazienkowych

Wybór drzwi do łazienki powinien opierać się o Państwa gust oraz aranżację całego mieszkania, aby skrzydło drzwiowe stanowiło spójny element wnętrza. Popularnym rozwiązaniem jest dobranie do każdego pomieszczenia modeli z tej samej serii. Można tu liczyć na wiodących producentów.

Drzwi łazienkowe to jednak nie tylko kwestia gustu i upodobań.

Istotne są tutaj także wymogi prawne oraz normy bezpieczeństwa. Niezwykle ważna jest znajomość norm i wytycznych, które pomagają wybrać drzwi ze względu na:

 • sposób otwierania – zawsze na zewnątrz, a nie do wnętrza łazienki,
 • szerokość – powyżej 80 cm, natomiast równie popularne są drzwi na 60 i 70 cm,
 • wysokość – minimum 2 m w świetle ościeżnicy,
  • wentylacja za pomocą
  • szczeliny wentylacyjnej
  • kratki
  • podcięcia
  • tulei

Standardem w tego typach produktach jest mechanizm zamykania ich od środka. W nowoczesnych wersjach zamek działa cicho i płynnie, a wykonanie z trwałych materiałów takich jak stal nierdzewna wpływa na trwałość systemu.

Drzwi łazienkowe 60 i 70 cm – propozycje firmy Diadom

W nietypowej stolarce drewnianej skrzydła drzwi łazienkowych mogą mieć znacznie większą szerokość niż standardowa, natomiast klasyczne modele posiadają 60 i 70 cm. Ta szerokość jest ważna zwłaszcza w małym wnętrzu.

Klasycznym rozwiązaniem w zakresie drzwi łazienkowych są drzwi jednoskrzydłowe. Ze względu na materiały użyte w produkcji są one trwałe, odporne na wilgoć i odpowiednio wytrzymałe.

Drzwi te zbudowane są zazwyczaj z:

 • ramy, czyli pionowych i poziomych listew skrzydła najczęściej wykonanych z drewna klejonego lub płyty MDF,
 • wypełnienia, które stabilizuje konstrukcję; może być ze sztywnego papieru w formie plastra miodu,
 • płycin, które stanowią warstwę wykończeniową; może to być między innymi farba, lakier, okleina lub folia.

Istotne są także sprawne zawiasy z długoletnią gwarancją jakości oraz ościeżnice pozwalające na prawidłowy montaż. Wybierając drzwi łazienkowe 60, 70 cm lub o innych wymiarach warto skorzystać z fachowych porad.

Wyjątkowe drzwi do łazienki w Państwa domu

W firmie Diadom Białystok doradzamy naszym klientom optymalne rozwiązania odnośnie drzwi łazienkowych. W stałej ofercie posiadamy modele uznanych producentów i wybór tak szeroki, że z pewnością dobierzecie Państwo wzór idealny dla siebie. Nasza propozycja jest kompleksowa, obejmuje także montaż na terenie Białegostoku i okolic, warto zatem wziąć ją pod uwagę. Zobacz również zakładkę drzwi Białystok.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze okien lub drzwi?

Diadom okna i drzwi
ul. Antoniukowska 6
15-845 Białystok

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek
8:00 - 18:00
Sobota
9:00 - 14:00

Call Now Button