Drzwi łazienkowe Białystok

Ładne i praktyczne drzwi łazienkowe nie odbiegają już wyglądem od pozostałych drzwi w domu, a tradycyjna biel oraz górna szyba zostały zastąpione nowoczesnym wzornictwem. Rezultat to nowoczesne modele w szerokiej gamie barw i zdobień. W firmie Diadom posiadamy różne modele drzwi wewnętrznych do łazienek, garderoby, pokoju. Zapraszamy do naszego Salonu po ofertę produktów aranżacji przestrzeni.

Istotne przy wyborze drzwi łazienkowych

Wybór drzwi do łazienki powinien opierać się o Państwa gust oraz aranżację całego mieszkania, aby skrzydło drzwiowe stanowiło spójny element wnętrza. Popularnym rozwiązaniem jest dobranie do każdego pomieszczenia modeli z tej samej serii. Można tu liczyć na wiodących producentów.

drzwi do łazienki drzwi z lustrem drzwi łazienkowe Białystok drzwi

Drzwi łazienkowe to jednak nie tylko kwestia gustu i upodobań.

Istotne są tutaj także wymogi prawne oraz normy bezpieczeństwa. Niezwykle ważna jest znajomość norm i wytycznych, które pomagają wybrać drzwi ze względu na:

 • sposób otwierania – zawsze na zewnątrz, a nie do wnętrza łazienki,
 • szerokość – powyżej 80 cm, natomiast równie popularne są drzwi na 60 i 70 cm,
 • wysokość – minimum 2 m w świetle ościeżnicy,
  • wentylacja za pomocą
  • szczeliny wentylacyjnej
  • kratki
  • podcięcia
  • tulei

Standardem w tego typach produktach jest mechanizm zamykania ich od środka. W nowoczesnych wersjach zamek działa cicho i płynnie, a wykonanie z trwałych materiałów takich jak stal nierdzewna wpływa na trwałość systemu.

Drzwi łazienkowe 60 i 70 cm – propozycje firmy Diadom

W nietypowej stolarce drewnianej skrzydła drzwi łazienkowych mogą mieć znacznie większą szerokość niż standardowa, natomiast klasyczne modele posiadają 60 i 70 cm. Ta szerokość jest ważna zwłaszcza w małym wnętrzu.

Klasycznym rozwiązaniem w zakresie drzwi łazienkowych są drzwi jednoskrzydłowe. Ze względu na materiały użyte w produkcji są one trwałe, odporne na wilgoć i odpowiednio wytrzymałe.

Drzwi te zbudowane są zazwyczaj z:

 • ramy, czyli pionowych i poziomych listew skrzydła najczęściej wykonanych z drewna klejonego lub płyty MDF,
 • wypełnienia, które stabilizuje konstrukcję; może być ze sztywnego papieru w formie plastra miodu,
 • płycin, które stanowią warstwę wykończeniową; może to być między innymi farba, lakier, okleina lub folia.

Istotne są także sprawne zawiasy z długoletnią gwarancją jakości oraz ościeżnice pozwalające na prawidłowy montaż. Wybierając drzwi łazienkowe 60, 70 cm lub o innych wymiarach warto skorzystać z fachowych porad.

Wygląd drzwi do łazienki – a estetyka wnętrza

Przestrzeń zyskuje dodatkowe walory dzięki dobraniu odpowiedniej forma i materiału, z jakiego wykonane są skrzydła drzwiowe. Szczególnie korzystnie prezentują się przeszklenia. Najczęściej przyjmują one prostokątny lub kwadratowy kształt. Tworzy się je z bezpiecznego szkła, ale przy droższych realizacjach można też zdecydować się na szyby mleczne. Wewnętrzne drzwi pełne lub przeszklone dostępne są w katalogu Porta, Pol-skone, Erkado i Voster.

Zapalone światło, przezierające przez szklane elementy, jest sygnałem dla domowników, że pomieszczenie jest zajęte.

Kolor drzwi również potrafi wzbogacić urok wnętrz, jeśli jest dobrze do nich dobrany:

 • biały – skrzydła drzwiowe w tym kolorze mają tradycjonalistyczny wygląd;
 • czarny – pasuje do stylowych i nietypowo urządzonych wnętrz.

Dobra wentylacja w łazience – wymogi dla drzwi

Funkcjonalność łazienki ułatwia życie domowników. Gdy zależy nam na zapewnieniu im komfortu, warto zapobiegać problemom z gromadzącą się wilgocią. Powoduje ona powstawanie grzybów oraz pleśni, które zanieczyszczają powietrze. Mogą one prowadzić do alergii i innych chorób wśród osób korzystających z łazienki. Najważniejszą właściwością skrzydeł drzwiowych przeznaczonych do łazienek jest umożliwienie prawidłowej wentylacji w tym pomieszczeniu.

Dlatego – ze względu na konieczność zachowania przepływu powietrza, powinny one posiadać otwory wentylacyjne, takie jak:

 • kratki lub tuleje wentylacyjne;
 • podcięcia wentylacyjne;
 • szczeliny wentylacyjne.

Dodatkowo modele tego typu powinny otwierać się na zewnątrz, co ma wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z tego pomieszczenia. Prawo budowlane określa też szerokość takich drzwi na minimum 80 cm, a ich wysokość na co najmniej 2 metry.

Od ich prawidłowej konstrukcji i wyposażenia w otwory wentylacyjne zależy wygoda korzystania z łazienki.

Wyjątkowe drzwi do łazienki w Państwa domu

W firmie Diadom okna, drzwi Białystok doradzamy naszym klientom optymalne rozwiązania odnośnie drzwi łazienkowych. W stałej ofercie posiadamy modele uznanych producentów i wybór tak szeroki, że z pewnością dobierzecie Państwo wzór idealny dla siebie. Nasza propozycja jest kompleksowa, obejmuje także montaż na terenie Białegostoku i okolic, warto zatem wziąć ją pod uwagę. Zobacz również nasze zakładki takie jak – drzwi Białystok. Znajdziesz tam pełną ofertę na drzwi wewnętrzne w Białymstoku.

Masz jakieś pytanie? Wyślij je do nas!