Drzwi balkonowe Białystok

Jakie drzwi balkonowe wybrać?

Drzwi balkonowe to  coraz trudniejszy wybór w dzisiejszych czasach ze względu na stosowane systemy okienne różnych producentów. W  firmie Diadom Białystok możesz wybrać systemy okienne HS, HST, PSK oraz okna balkonowe jedno lub dwuskrzydłowe do domu. Często w nowoczesnych budynkach stosuję się systemy przesuwne HS , HST lub PSK ze względu na możliwość wykonania większych przeszkleń w takich drzwiach. Drzwi podnoszone-przesuwane czyli inaczej nazywane HST dzięki wzmocnionej ramie pozwalają wykonać drzwi o powierzchniach nawet do 13m2.

Same drzwi czynne mogą osiągać szerokość do 3 metrów i pomimo tego mogą się otwierać bez  większego wysiłku. Czasami alternatywą są jednak drzwi uchylno-przesuwane czyli nazywane PSK ze względu na cenę. Okna PCV tarasowe w systemie PSK potrafią kosztować nawet połowę wartości drzwi tarasowych wykonanych w systemie HS. Jest to podkategoria zakładki – drzwi Białystok.

drzwi balkonowe białystok

Drzwi balkonowe dostępne z PCV:

  • Okno balkonowe PSK to często wybierane rozwiązanie stosowane jako wyjście tarasowe lub ogrodowe do domów. Drzwi PCV uchylno-przesuwane posiadają przystosowane okucia do skrzydeł o szerokości  do 1,5 metra . Aby otworzyć skrzydła nie ma potrzeby użycia dużej siły, gdyż zastosowane okucia  w drzwiach PSK sprawdzają się bardzo dobrze w takich rozwiązaniach systemowych uchylno-przesuwnych. Niewielką wadą drzwi PSK jest próg ,który w systemie drzwi HS jest wpuszczony w posadzkę i zlicowany z podłogą w miejscu otwierania.
  • Okno balkonowe jednoskrzydłowe często stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Są to standardowe drzwi montowane w mieszkaniach oraz domach w wąskich otworach na balkon. Tego typu  drzwi jednoskrzydłowe można wykonać do szerokości 1,2 metra oraz wysokości do 2,5 metra. W drzwiach jednoskrzydłowych można także zastosować słupek wzmacniający ramę okna często stosowany równo z bocznym oknem (rama w balkonie na takiej samej wysokości co w oknie). Tu warto zwrócić uwagę na otwieranie skrzydła czy ma być lewe bądź prawe gdyż w przyszłości może zaburzyć równowagę położenia mebli i funkcjonalności pomieszczenia dom.
  • Okno balkonowe PCV dwuskrzydłowe są stosowane najczęściej w szerokościach do 2, 2 metra i wysokościach do 2,4 metra. Okna dostępne tego typu często sprawdzają się w otworach za wąskich na zastosowanie systemów HS i PSK. Do tego koszt takich drzwi jest nieporównywalnie niższy od systemów tarasowych przesuwanych.
  • Okno HST jest to system drzwi balkonowych umożliwiający wykonanie okien w dużych rozmiarach przestrzeni – szerokość do 6 metrów oraz wysokość do 2,7 metrów. W drzwiach HST jest stosowany niski próg przez co podłoga w pomieszczeniu jest równo z progiem, a szyna okuć jest wpuszczona w podłodze. Drzwi tego typu zostały wynalezione na potrzeby nowych projektów architektonicznych, w których częściej stosowane są bardzo duże przeszklenia.

Okna aluminiowe Białystok

Aluminium pozwala na wykonanie skrzydła tarasowe dostępne o dużej konstrukcji co w przypadku okien z PCV nie byłoby możliwe . Okna i drzwi w systemie ciepłe stosuję się do domów oraz drzwi zewnętrznych w lokalach usługowych gdzie profil zimne nie miał by miejsca bytu. Systemy zimne wykorzystuję się do budowy ogrodów zimowych lub zabudowy balkonów w mieszkaniach ponieważ takie pomieszczenia często nie są ogrzewane i nie ma potrzeby stosowania profili ciepłych. Nasi partnerzy to firma Alufusion.

Okno balkonowe Drewniane

Skrzydło balkonowe drewniane zawsze prezentowały się bardzo modnie i pasują do dużej ilości aranżacji. Modele skrzydeł drewnianych mają różne parametry serwisu, ale zawsze mają wysokie właściwości wytrzymałościowe. Dzięki wykonaniu okien w materiałach drewnianych można stworzyć przyjazny klimat. Do produkcji tego typu okien najczęściej stosowane jest dostępne drewno sosnowe lub dąb.

Niestety w firmie Diadom Białystok nie mamy oferty na produkty z drewna, dlatego możemy jedynie polecić producentów takich jak Sokółka czy Witraż.

Warto wybrać tylko sprawdzoną stolarkę, która posłuży długie lata w Państwa domu. Posiadamy duży wybór modeli profili okien . Drzwi balkonowe, okna PCV, bramy garażowe dostępne – Białystok

Najpopularniejsze w stolarce okiennej balkonów są okna:

uchylne – częściowo otwierane wzdłuż górnej krawędzi bez możliwości całkowitego otwarcia,
rozwierane – otwierane w pełni na zewnątrz lub do wewnątrz; mogą być lewe lub prawe, czyli z zawiasami po lewej albo po prawej stronie ościeżnicy,
uchylno-rozwierane – z możliwością uchylania oraz otwierania na pełną szerokość skrzydła; okna lewe lub prawe, jak wyżej,
przesuwne – proste otwieranie za pomocą równoległego przesunięcia skrzydeł względem siebie; szyby zamontowane w ościeżnicy lub w profilu

Drzwi i okna balkonowe do Twojego domu Białystok

Z przyjemnością podejmujemy się kolejnych realizacji, zapraszamy do współpracy opartej o zrozumienie potrzeb klienta oraz profesjonalne nieprzypadkowe działania. W firmie Diadom znajdziecie Państwo stolarkę okienną uznanych dostawców, bezpieczną i trwałą. Będziemy do Państwa dyspozycji na każdym etapie współpracy. Kompletną ofertę okien znajdziesz w zakładkach okna Białystok i drzwi Białystok.

Zapraszamy do kontaktu poprzez mail biuro@diadom.pl lub umówienia się z przedstawicielem który doradzi właściwy wybór stolarki. Zadzwoń na nasz telefon lub zapraszamy do Salonu sprzedaży przy ul. Antoniukowskiej 6 – Białystok. Strona nie przetwarza danych osobowych i zapisuje treści cookies.

Masz jakieś pytanie? Wyślij je do nas!