Drzwi balkonowe Białystok

Drzwi balkonowe to  coraz trudniejszy wybór w dzisiejszych czasach ze względu na stosowane systemy okienne różnych producentów.

W  firmie Diadom Białystok możesz wybrać systemy okienne HS, HST, PSK oraz okna balkonowe jedno lub dwuskrzydłowe do domu. Często w nowoczesnych budynkach stosuję się systemy przesuwne HS , HST lub PSK ze względu na możliwość wykonania większych przeszkleń w takich drzwiach. Drzwi podnoszone-przesuwane czyli inaczej nazywane HST dzięki wzmocnionej ramie pozwalają wykonać drzwi o powierzchniach nawet do 13m2. Same drzwi czynne mogą osiągać szerokość do 3 metrów i pomimo tego mogą się otwierać bez  większego wysiłku. Czasami alternatywą są jednak drzwi uchylno-przesuwane czyli nazywane PSK ze względu na cenę. Okna PCV tarasowe w systemie PSK potrafią kosztować nawet połowę wartości drzwi tarasowych wykonanych w systemie HS.

Drzwi balkonowe dostępne z PCV:

  • Okno balkonowe PSK to często wybierane rozwiązanie stosowane jako wyjście tarasowe lub ogrodowe do domów. Drzwi PCV uchylno-przesuwane posiadają przystosowane okucia do skrzydeł o szerokości  do 1,5 metra . Aby otworzyć skrzydła nie ma potrzeby użycia dużej siły, gdyż zastosowane okucia  w drzwiach PSK sprawdzają się bardzo dobrze w takich rozwiązaniach systemowych uchylno-przesuwnych. Niewielką wadą drzwi PSK jest próg ,który w systemie drzwi HS jest wpuszczony w posadzkę i zlicowany z podłogą w miejscu otwierania.
  • Okno balkonowe jednoskrzydłowe często stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Są to standardowe drzwi montowane w mieszkaniach oraz domach w wąskich otworach na balkon. Tego typu  drzwi jednoskrzydłowe można wykonać do szerokości 1,2 metra oraz wysokości do 2,5 metra. W drzwiach jednoskrzydłowych można także zastosować słupek wzmacniający ramę okna często stosowany równo z bocznym oknem (rama w balkonie na takiej samej wysokości co w oknie). Tu warto zwrócić uwagę na otwieranie skrzydła czy ma być lewe bądź prawe gdyż w przyszłości może zaburzyć równowagę położenia mebli i funkcjonalności pomieszczenia dom.
  • Okno balkonowe PCV dwuskrzydłowe są stosowane najczęściej w szerokościach do 2, 2 metra i wysokościach do 2,4 metra. Okna dostępne tego typu często sprawdzają się w otworach za wąskich na zastosowanie systemów HS i PSK. Do tego koszt takich drzwi jest nieporównywalnie niższy od systemów tarasowych przesuwanych.
  • Okno HST jest to system drzwi balkonowych umożliwiający wykonanie okien w dużych rozmiarach przestrzeni – szerokość do 6 metrów oraz wysokość do 2,7 metrów. W drzwiach HST jest stosowany niski próg przez co podłoga w pomieszczeniu jest równo z progiem, a szyna okuć jest wpuszczona w podłodze. Drzwi tego typu zostały wynalezione na potrzeby nowych projektów architektonicznych, w których częściej stosowane są bardzo duże przeszklenia.

Okna aluminiowe Białystok

Aluminium pozwala na wykonanie skrzydła tarasowe dostępne o dużej konstrukcji co w przypadku okien z PCV nie byłoby możliwe . Okna i drzwi w systemie ciepłe stosuję się do domów oraz drzwi zewnętrznych w lokalach usługowych gdzie profil zimne nie miał by miejsca bytu. Systemy zimne wykorzystuję się do budowy ogrodów zimowych lub zabudowy balkonów w mieszkaniach ponieważ takie pomieszczenia często nie są ogrzewane i nie ma potrzeby stosowania profili ciepłych. Nasi partnerzy to firma Alufusion.

Okno balkonowe Drewniane

Skrzydło balkonowe drewniane zawsze prezentowały się bardzo modnie i pasują do dużej ilości aranżacji. Modele skrzydeł drewnianych mają różne parametry serwisu, ale zawsze mają wysokie właściwości wytrzymałościowe. Dzięki wykonaniu okien w materiałach drewnianych można stworzyć przyjazny klimat. Do produkcji tego typu okien najczęściej stosowane jest dostępne drewno sosnowe lub dąb.

Niestety w firmie Diadom Białystok nie mamy oferty na produkty z drewna, dlatego możemy jedynie polecić producentów takich jak

Sokółka czy Witraż.

Wart wybrać tylko sprawdzoną stolarkę, która posłuży długie lata w Państwa domu.

Posiadamy duży wybór modeli profili okien .

Drzwi balkonowe, okna PCV, bramy garażowe dostępne – Białystok

Zapraszamy do kontaktu poprzez mail biuro@diadom.pl lub umówienia się z przedstawicielem który doradzi właściwy wybór stolarki.

Zadzwoń na nasz telefon lub zapraszamy do Salonu sprzedaży przy ul. Antoniukowskiej 6 – Białystok.

Strona nie przetwarza danych osobowych i zapisuje treści cookies.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze okien lub drzwi?

Diadom okna i drzwi
ul. Antoniukowska 6
15-845 Białystok

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek
8:00 - 18:00
Sobota
9:00 - 14:00

Call Now Button