Drzwi przesuwne Białystok

drzwi przesuwne Białystok

Drzwi przesuwne zmieniły wyobrażenia o możliwych sposobach otwierania i zamykania za sprawą nowoczesnych rozwiązań oraz możliwości wygodnego montażu. Taki system sprawdzi się zarówno w małych pomieszczeniach, jak też przestronnych wnętrzach podczas indywidualnej aranżacji.

Zasada działania popularnych drzwi przesuwnych

Każda gałąź stolarki drzwiowej ma własne udogodnienia i mechanizmy, tak jest również w dziedzinie drzwi przesuwnych. Inżynierowie i projektanci wiodących marek dokładają wszelkich starań, aby ich opracowania miały odbicie w usprawnionej pracy wszystkich elementów drzwi.

Ze względu na metodę montowania lub mocowania drzwi przesuwnych oraz ich indywidualną budowę, najczęściej spotykane modele to z jednym skrzydłem drzwiowym lub z dwoma skrzydłami drzwiowymi:

 • drzwi przesuwne naścienne:
  • zajmują ścianę, na którą są przesuwane,
  • tor jazdy skrzydła wyznacza prowadnica z wózkami jezdnymi,
  • montaż prowadnicy nad ościeżnicą lub pod sufitem;
 • drzwi przesuwne w kasecie:
  • wsuwane do wnętrza ściany podczas otwierania,
  • tor jazdy skrzydła ustalony w prowadnicy z wózkami jezdnymi,
  • kaseta z prowadnicą montowana w otworze ściany.

Prawidłowo zamontowane drzwi przesuwne dadzą komfort przebywania w każdym pomieszczeniu. Po otwarciu optycznie powiększą przestrzeń, natomiast zamknięte skutecznie wydzielą Państwa pokój dzienny czy sypialnię jako strefę niezmąconego relaksu.

drzwi przesuwne voster

Pozytywy w drzwiach przesuwnych nowej generacji

Atutem nowoczesnych drzwi przesuwnych i sposobu ich montowania jest fakt, że mogą być bardzo szerokie w porównaniu z drzwiami otwieranymi tradycyjnie.

Skrzydło drzwiowe o szerokości 150 cm jest niespotykane w standardzie, natomiast jako przesuwne – owszem.

Profesjonalne drzwi przesuwne pozwalają elegancko i stylowo urządzić duże wnętrza. Stanowią dobre rozwiązanie już w wersji podstawowej, a mogą być wyposażone także w dodatkowe udogodnienia, na przykład:

 • modułowy napęd – zdalnie sterowany napęd do drzwi przesuwnych,
 • niestandardowe klamki i pochwyty – designerskie wzory lub wykonanie ze stali szlachetnej,
 • zamek hakowy – nie chowa się do kasety zamka, jest blokowany za pomocą wkładki,
 • samozamykacz – system zapewniający samoczynne zamykanie drzwi,
 • belka odbojowa – montowana w konstrukcji, zapobiega uderzaniu skrzydeł o ścianę.

Prawidłowo zamontowane drzwi przesuwne otwierają się cicho i płynnie, zamykają się również niemal bezdźwięcznie. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych nie stwarzają ryzyka uderzeń, a zamknięte na zamek dają realne poczucie bezpieczeństwa. Kategoria główna – drzwi Białystok.

Udana kompozycja z drzwiami przesuwnymi

Aktualne wzornictwo stosowane w drzwiach przesuwnych nie ogranicza się do podstawowych struktur i barw. Szeroka gama kolorystyczna farb, lakierów, a także wysokiej klasy okleiny wzorowane na drewnie dają nam możliwość przedstawienia najlepszych opcji naszym klientom z Białegostoku i okolic, aby wnętrza ich domów nabrały nowego wyrazu.

Zachęcamy do współpracy z firmą Diadom z Białegostoku, ponieważ działamy na rynku lokalnym i jesteśmy uważni na potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców. Oferując Państwu kompleksowe usługi przedstawiamy propozycję godną uwagi opartą o rzetelność, bazującą na sprawdzonych produktach.

Otwarte skrzydło drzwiowe wewnętrzne zajmuje miejsce w pomieszczeniu lub poza nim; może utrudniać dostęp do niektórych miejsc i obijać się o niektóre meble albo elementy wyposażenia wnętrz podczas otwierania. Rozwiązaniem są drzwi przesuwne jedno- lub dwuskrzydłowe, które mają równie bogate wzornictwo, a przy tym dodatkowe wartości użytkowe.

Sprawdzone systemy drzwi przesuwne

Więcej miejsca od zaraz w klasycznym lub nowoczesnym designie. W niewielkich domach i mieszkaniach salon lub jadalnia stanowią najczęściej przestrzenie otwarte i nieograniczone żadnymi skrzydłami drzwiowymi wewnętrznymi. Jednocześnie trudno planować bez ich uwzględnienia sypialnię albo pokój dziecięcy, a przy niewielkim metrażu sprawdzą się niemal wyłącznie systemy drzwi przesuwnych – niezwykle funkcjonalne oraz estetyczne.

Ze względu na sposób mocowania drzwi przesuwnych wyróżnia się dwa ich rodzaje: naścienne lub do zabudowy w ścianie. Oba typy powinny zawierać elementy usprawniające ich prawidłowe funkcjonowanie:

 • skrzydło lub skrzydła w wersji bezprzylgowej,
 • mechanizm przesuwny,
 • maskownicę do efektownego osłonięcia szyny,
 • odbojnicę zapobiegającą zderzaniu się skrzydeł ze sobą lub uderzeniom o ścianę,
 • zamki lub wkładki w drzwiach z takimi zabezpieczeniami.

Solidne drzwi przesuwne można dobrać w stylistyce klasycznej lub nowoczesnej, wybór jest tak bogaty, jak w przypadku rozwieranych skrzydeł drzwiowych. Jeśli zatem szukacie Państwo estetycznej stolarki drzwiowej do niewielkiego mieszkania, można przynajmniej w przypadku jednego pomieszczenia pomyśleć o wstawieniu drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie

Różnica między drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianie a drzwiami przesuwnymi naściennymi polega między innymi na tym, że w przypadku tych pierwszych można dowolnie zaaranżować ścianę, w którą wsuwa się skrzydło drzwiowe – zabawa w chowanego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się tam niemal dowolne meble lub zestaw kina domowego.

Jeśli drzwi do zabudowy w ścianie nie zostały zaplanowane na etapie projektowania wnętrz, można to nadrobić później, na przykład w czasie remontu, za pomocą płyty karton-gips. Zamontowanie takiej płyty w sposób tworzący szczelinę z istniejącą już ścianą daje wrażenie, że taki był pierwotny zamysł architekta i sprawia, że całość wygląda bardzo spójnie.

Drzwi przesuwne naścienne, czyli goście patrzą

W niektórych aranżacjach niewielkich wnętrz dobrze wygląda stolarka drzwiowa przesuwana naściennie. Za sprawą ciekawego wzornictwa oraz projektów na miarę Państwa oczekiwań dopełni wystrój pokoju, sypialni i innych pomieszczeń, zajmując jednocześnie niewiele miejsca, czyli spełniając swoją podstawową funkcję.

Drzwi wewnętrzne tego typu nie wymagają dodatkowych rozwiązań i wnęk, wystarczy odpowiednio je zamontować, aby bezkolizyjnie i gładko przesuwały się po swoim torze. Małe przestrzenie w domu będą znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ modele tego typu nie zajmą dodatkowego miejsca, kiedy będą otwarte. Uzyskamy w ten sposób chociaż złudzenie przestrzeni.

Rzeczy ważne , czyli drzwi z wyposażeniem

Wybierając stolarkę drzwiową w wersji przesuwnej spotkacie się Państwo na pewno z wieloma dodatkowymi opcjami. Część z nich to dodatki bez których spokojnie można się obejść, natomiast niektóre zdecydowanie ułatwiają życie. Dobrze zatem, jeśli drzwi przesuwne mają:

 • spowalniacz – niewielka konstrukcja zapobiegająca gwałtownemu otwieraniu drzwi przesuwnych i uderzaniu ich o inne elementy systemu drzwiowego;
 • samozamykacz – zapewnia automatyczne i samoczynne domykanie drzwi w sposób płynny oraz bezkolizyjny;
 • maskownica – listwa maskująca prowadnice z możliwością wybrania wersji kolorystycznej takiej, jak na skrzydle drzwiowym;
 • specjalny zamek – dla spokoju i bezpieczeństwa zamki montowane są także w drzwiach wewnętrznych; może to być na przykład zamek na klucz lub na wkładkę.

Takie drzwi to często inwestycja na długie lata, dlatego szukając oszczędności nie warto rezygnować z najistotniejszych udogodnień. Należy wybrać drzwi przesuwne solidne, ładne i funkcjonalne, najlepiej od uznanego producenta. Głównie polecamy drzwi Porta lub Polskone zapraszamy także do zainteresowania się systemem drzwi łamanych lub składanych. Często stosowane rozwiązania gdzie drzwi przesuwne nie mają miejsca bytu. Drzwi składane zajmują bardzo mało miejsca gdyż sa dzielone na dwie części.

Zapraszamy do zakładki katalogi są tam dostępne modele i wszystkie rysunki techniczne.

Masz jakieś pytanie? Wyślij je do nas!