Drzwi przesuwne Białystok

Drzwi przesuwne zmieniły wyobrażenia o możliwych sposobach otwierania i zamykania za sprawą nowoczesnych rozwiązań oraz możliwości wygodnego montażu. Taki system sprawdzi się zarówno w małych pomieszczeniach, jak też przestronnych wnętrzach podczas indywidualnej aranżacji.

drzwi przesuwne Białystok

Zasada działania popularnych drzwi przesuwnych

Każda gałąź stolarki drzwiowej ma własne udogodnienia i mechanizmy, tak jest również w dziedzinie drzwi przesuwnych. Inżynierowie i projektanci wiodących marek dokładają wszelkich starań, aby ich opracowania miały odbicie w usprawnionej pracy wszystkich elementów drzwi.

Ze względu na metodę montowania lub mocowania drzwi przesuwnych oraz ich indywidualną budowę, najczęściej spotykane modele to z jednym skrzydłem drzwiowym lub z dwoma skrzydłami drzwiowymi:

 • drzwi przesuwne naścienne:
  • zajmują ścianę, na którą są przesuwane,
  • tor jazdy skrzydła wyznacza prowadnica z wózkami jezdnymi,
  • montaż prowadnicy nad ościeżnicą lub pod sufitem;
 • drzwi przesuwne w kasecie:
  • wsuwane do wnętrza ściany podczas otwierania,
  • tor jazdy skrzydła ustalony w prowadnicy z wózkami jezdnymi,
  • kaseta z prowadnicą montowana w otworze ściany.

Prawidłowo zamontowane drzwi przesuwne dadzą komfort przebywania w każdym pomieszczeniu. Po otwarciu optycznie powiększą przestrzeń, natomiast zamknięte skutecznie wydzielą Państwa pokój dzienny czy sypialnię jako strefę niezmąconego relaksu.

drzwi przesuwne voster

Masz pytania? Napisz do nas.

Pozytywy w drzwiach przesuwnych nowej generacji

Atutem nowoczesnych drzwi przesuwnych i sposobu ich montowania jest fakt, że mogą być bardzo szerokie w porównaniu z drzwiami otwieranymi tradycyjnie.

Skrzydło drzwiowe o szerokości 150 cm jest niespotykane w standardzie, natomiast jako przesuwne – owszem.

Profesjonalne drzwi przesuwne pozwalają elegancko i stylowo urządzić duże wnętrza. Stanowią dobre rozwiązanie już w wersji podstawowej, a mogą być wyposażone także w dodatkowe udogodnienia, na przykład:

 • modułowy napęd – zdalnie sterowany napęd do drzwi przesuwnych,
 • niestandardowe klamki i pochwyty – designerskie wzory lub wykonanie ze stali szlachetnej,
 • zamek hakowy – nie chowa się do kasety zamka, jest blokowany za pomocą wkładki,
 • samozamykacz – system zapewniający samoczynne zamykanie drzwi,
 • belka odbojowa – montowana w konstrukcji, zapobiega uderzaniu skrzydeł o ścianę.

Prawidłowo zamontowane drzwi przesuwne otwierają się cicho i płynnie, zamykają się również niemal bezdźwięcznie. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych nie stwarzają ryzyka uderzeń, a zamknięte na zamek dają realne poczucie bezpieczeństwa. Kategoria główna – drzwi Białystok.

Udana kompozycja z drzwiami przesuwnymi

Aktualne wzornictwo stosowane w drzwiach przesuwnych nie ogranicza się do podstawowych struktur i barw. Szeroka gama kolorystyczna farb, lakierów, a także wysokiej klasy okleiny wzorowane na drewnie dają nam możliwość przedstawienia najlepszych opcji naszym klientom z Białegostoku i okolic, aby wnętrza ich domów nabrały nowego wyrazu.

Zachęcamy do współpracy z firmą Diadom z Białegostoku, ponieważ działamy na rynku lokalnym i jesteśmy uważni na potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców. Oferując Państwu kompleksowe usługi przedstawiamy propozycję godną uwagi opartą o rzetelność, bazującą na sprawdzonych produktach.

Otwarte skrzydło drzwiowe wewnętrzne zajmuje miejsce w pomieszczeniu lub poza nim; może utrudniać dostęp do niektórych miejsc i obijać się o niektóre meble albo elementy wyposażenia wnętrz podczas otwierania. Rozwiązaniem są drzwi przesuwne jedno- lub dwuskrzydłowe, które mają równie bogate wzornictwo, a przy tym dodatkowe wartości użytkowe.

Więcej miejsca od zaraz w klasycznym lub nowoczesnym designie

W niewielkich domach i mieszkaniach salon lub jadalnia stanowią najczęściej przestrzenie otwarte i nieograniczone żadnymi skrzydłami drzwiowymi wewnętrznymi. Jednocześnie trudno planować bez ich uwzględnienia sypialnię albo pokój dziecięcy, a przy niewielkim metrażu sprawdzą się niemal wyłącznie systemy drzwi przesuwnych – niezwykle funkcjonalne oraz estetyczne.

Ze względu na sposób mocowania drzwi przesuwnych wyróżnia się dwa ich rodzaje: naścienne lub do zabudowy w ścianie. Oba typy powinny zawierać elementy usprawniające ich prawidłowe funkcjonowanie:

 • skrzydło lub skrzydła w wersji bezprzylgowej,
 • mechanizm przesuwny,
 • maskownicę do efektownego osłonięcia szyny,
 • odbojnicę zapobiegającą zderzaniu się skrzydeł ze sobą lub uderzeniom o ścianę,
 • zamki lub wkładki w drzwiach z takimi zabezpieczeniami.

Solidne drzwi przesuwne można dobrać w stylistyce klasycznej lub nowoczesnej, wybór jest tak bogaty, jak w przypadku rozwieranych skrzydeł drzwiowych. Jeśli zatem szukacie Państwo estetycznej stolarki drzwiowej do niewielkiego mieszkania, można przynajmniej w przypadku jednego pomieszczenia pomyśleć o wstawieniu drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie – zabawa w chowanego

Różnica między drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianie a drzwiami przesuwnymi naściennymi polega między innymi na tym, że w przypadku tych pierwszych można dowolnie zaaranżować ścianę, w którą wsuwa się skrzydło drzwiowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się tam niemal dowolne meble lub zestaw kina domowego.

Jeśli drzwi do zabudowy w ścianie nie zostały zaplanowane na etapie projektowania wnętrz, można to nadrobić później, na przykład w czasie remontu, za pomocą płyty karton-gips. Zamontowanie takiej płyty w sposób tworzący szczelinę z istniejącą już ścianą daje wrażenie, że taki był pierwotny zamysł architekta i sprawia, że całość wygląda bardzo spójnie.

Drzwi przesuwne naścienne, czyli goście patrzą

W niektórych aranżacjach niewielkich wnętrz dobrze wygląda stolarka drzwiowa przesuwana naściennie. Za sprawą ciekawego wzornictwa oraz projektów na miarę Państwa oczekiwań dopełni wystrój pokoju, sypialni i innych pomieszczeń, zajmując jednocześnie niewiele miejsca, czyli spełniając swoją podstawową funkcję.

Drzwi wewnętrzne tego typu nie wymagają dodatkowych rozwiązań i wnęk, wystarczy odpowiednio je zamontować, aby bezkolizyjnie i gładko przesuwały się po swoim torze. Małe przestrzenie w domu będą znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ modele tego typu nie zajmą dodatkowego miejsca, kiedy będą otwarte. Uzyskamy w ten sposób chociaż złudzenie przestrzeni.

Rzeczy ważne i ważniejsze, czyli drzwi z wyposażeniem

Wybierając stolarkę drzwiową w wersji przesuwnej spotkacie się Państwo na pewno z wieloma dodatkowymi opcjami. Część z nich to dodatki bez których spokojnie można się obejść, natomiast niektóre zdecydowanie ułatwiają życie. Dobrze zatem, jeśli drzwi przesuwne mają:

 • spowalniacz – niewielka konstrukcja zapobiegająca gwałtownemu otwieraniu drzwi przesuwnych i uderzaniu ich o inne elementy systemu drzwiowego;
 • samozamykacz – zapewnia automatyczne i samoczynne domykanie drzwi w sposób płynny oraz bezkolizyjny;
 • maskownica – listwa maskująca prowadnice z możliwością wybrania wersji kolorystycznej takiej, jak na skrzydle drzwiowym;
 • specjalny zamek – dla spokoju i bezpieczeństwa zamki montowane są także w drzwiach wewnętrznych; może to być na przykład zamek na klucz lub na wkładkę.

Takie drzwi to często inwestycja na długie lata, dlatego szukając oszczędności nie warto rezygnować z najistotniejszych udogodnień. Należy wybrać drzwi przesuwne solidne, ładne i funkcjonalne, najlepiej od uznanego producenta.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze okien lub drzwi?

Diadom okna i drzwi
ul. Antoniukowska 6
15-845 Białystok

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek
8:00 - 18:00
Sobota
9:00 - 14:00

Call Now Button