Plus 68

Okna drewniane

Okna balkonowe

W dziedzinie okien do domu nieustannie opracowywane są nowe rozwiązania oraz innowacyjne systemy jako odpowiedź na oczekiwania klientów. Okna wysokiej klasy w estetycznej formie prezentują się nienagannie, a dodatkowo są trwałe i funkcjonalne. Warto w nie zainwestować, ponieważ dobrze zastąpią dotychczasową stolarkę okienną w Państwa domu lub mieszkaniu.

Okna do domu zgodne z wymogami Klientów

Dobrze wybrane okna wpuszczać będą właściwą ilość światła dziennego do pomieszczeń i sprawią, że wnętrza staną się optycznie bardziej przestronne. Proste mechanizmy otwierania i zamykania ułatwią obsługę także osobom starszym.

Bogata oferta okien do domu zróżnicowana jest według kilku podziałów. Jeden z nich dotyczy surowców oraz tworzyw wykorzystanych w procesie produkcji i pozwala dokonać podziału na:

  • okna drewniane – profile wykonane z wysokiej jakości sosny, dębu, a w wersji ekskluzywnej także mahoniu,

  • okna PCV – potoczna nazwa to okna plastikowe; produkowane z tworzyw sztucznych odpornych na działanie czynników mechanicznych i wielu rozpuszczalników,

  • okna stalowe – profile ze stali o optymalnej zawartości węgla; plastyczność stali na etapie produkcji pozwala nadać oknom odpowiedni kształt,
  • okna aluminiowe – aluminium precyzyjnie opracowane i utwardzone stanowi zaporę także dla ognia, stosowane jest więc w oknach ognioodpornych.
otwarte okno pcv w miekszaniu

Wśród tych okien do domu z pewnością znajdziecie Państwo takie, które spełnią określone funkcje i będą dopasowane także stylistycznie. Wiele gotowych wzorów oraz modeli ułatwi wybór, co skróci czas przygotowań przed zamontowaniem.

Właściwości okien balkonowych i nie tylko

Decydując się na wymianę okien balkonowych, ale też w pokoju, sypialni, czy innym dowolnym pomieszczeniu należy zastanowić się, jaki sposób otwierania będzie najwygodniejszy. Nowoczesne systemy okienne dają możliwość wybrania optymalnej wersji.

Skrzydła okien mogą być otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz. Są też okna lewe, czyli takie, w których zawiasy znajdują się po lewej stronie, a klamka po prawej oraz okna prawe, gdzie zawiasy są po prawej stronie a klamka po lewej. Według metody otwierania lub braku tej opcji dzielą się na:

  • uchylne,
  • rozwierane,
  • uchylno-rozwierane,
  • obrotowe,
  • przesuwne,
  • nieotwierane.
uchylny system otwierania okna

Nowoczesne systemy okienne składające się z zaawansowanych profili okiennych oraz wysokiej klasy skrzydeł pozwolą Państwu zabezpieczyć dom przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, a w przypadku okien antywłamaniowych wzmocnią poczucie bezpieczeństwa.

Okna drewniane i plastikowe wiodących producentów

W codziennych realizacjach na terenie Białegostoku i innych miast korzystamy z systemów okiennych najwyższej jakości. Naszym Klientom oferujemy okna takich liderów branży, jak Stolbud, Atlant, czy Admar, których rozwiązania w zakresie okien do domu w pełni pokrywają się z oczekiwaniami użytkowników.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do współpracy licząc na efektywnie spędzony czas podczas wyboru lub montażu okien drewnianych. Kolejne realizacje pozwalają nam stosować nowe systemy i rozwiązania, nie poprzestajemy na wytyczonych już standardach. Dzięki temu możecie mieć Państwo pewność, że wszystkie działania opieramy o potrzeby klientów.