Okna do domu – obecne w budownictwie

Spacerując po zabytkowych starówkach różnych miast możemy obserwować eleganckie kamienice z różnych okresów historycznych, wyróżniające się misternymi detalami architektonicznymi, które często wieńczą różnego rodzaju okna. Są wśród nich zarówno duże przeszkolone powierzchnie jak i niewielkie okienka mansardowe przywodzące na myśl klimatyczne pracownie malarskie artystów z minionych epok. 

Okna od zawsze były elementem budowli, jednak na przestrzeni wieków zmieniał się materiał, z którego powstawały oraz kształt, często dyktowany przez panujące style architektoniczne. Dziś, szukając okien do domu możemy wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, a głównym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i zasobność portfela.

Podstawowa funkcja okien do domu

Podstawową funkcją okna jest wpuszczenie światła i powietrza. Chociaż w dzisiejszych czasach wybierając okna do domu kierujemy się ich parametrami dotyczącymi szczelności, izolacji i wytrzymałości oraz estetyką, to pierwsze okna były zaledwie otworami w ścianie, a ich głównym zadaniem było wpuszczenie światła dziennego i świeżego powietrza do prymitywnych pomieszczeń. Zważywszy na fakt, że nie wynaleziono jeszcze elektryczności, ta funkcja okien była oczywiście niezwykle istotna.

Żeby nie zamarznąć, mieszkańcy zakrywali otwory różnego rodzaju materiałami np. skórami zwierząt, a wraz z udoskonalaniem budowanych domostw zaczęto stosować okiennice. Kolejne lata przyniosły namiastkę dzisiejszych szyb w postaci błon wykonanych np. z rybich pęcherzy, a prawdziwe szklane okna zaczęły pojawiać się ok. XIV wieku.

Równocześnie dostrzeżono, że okno oprócz walorów użytkowych może pełnić również funkcję dekoracyjną, co zaczęło uwidaczniać się w postaci coraz wymyślniejszych kształtów otworów okiennych oraz wykorzystywania barwnych witraży zwłaszcza w budowlach sakralnych.

Współczesny świat okien

Dziś produkcja okien to prężnie rozwijająca się branża wykorzystująca najnowsze rozwiązania technologiczne i materiały, które zapewniają klientom maksimum komfortu podczas przebywania we własnych domach. Poza dążeniem do osiągnięcia najwyższych wyników w testach na szczelność czy termoizolację, producenci nie bagatelizują również tego, że okna do domu mogą stanowić jego istotną ozdobę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Dlatego na rynku mamy ogromną ilość modeli w różnych odcieniach oraz kształtach i każdy może dopasować okna, które najlepiej będą się komponowały z jego domem i podkreślą jego charakter.

Okna w Białymstoku – Diadom zaprasza

Duży wybór różnego rodzaju okien w Białymstoku oferuje firma Diadom.

Można tu również zasięgnąć porad dotyczących wyboru konkretnych modeli oraz usługę ich profesjonalnego montażu. Produkty polecane przez firmę charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi i wysokimi walorami estetycznymi.

Klienci z okolic Białegostoku mogą wybierać spośród okien drewnianych i okien PCV i mieć pewność, co do doskonałej, jakości oferowanych produktów. W końcu okna do domu to jeden z ważniejszych elementów budynku, dlatego warto zainwestować w najlepsze.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.