Drzwi na wymiar: jak właściwie podejść do tego tematu

Drzwi na wymiar oraz nietypowe

Kupno nowych drzwi na wymiar może początkowo nastręczać pewnych trudności i dylematów. Pierwszym problemem, z jakim możemy się zetknąć na swojej drodze, jest właściwe ich wymierzenie. Kolejny, związany jest z tym, czy mamy do czynienia z jedną z 4 popularnych (dostępnych w sklepach) wielkości drzwi, czy też nie. Nasza firma wykonuje montaż na nowe oraz z dopasowaniem do stare ościeżnicy. To właśnie przypadku dostosowania skrzydła do starej framugi najczęściej są potrzebne niestandardowe drzwi.

Kiedy nie da rady bez drzwi na wymiar?

Jeśli w danym pomieszczeniu wymiary otworów drzwiowych mają niestandardowe rozmiary, wówczas nie obejdzie się bez konieczności zamówienia drzwi na wymiar. Są one zwykle droższe od standardowych, niemniej jednak ich zakup będzie tu nieodzowny w naszej firmie posiadamy drzwi na wymiar, niestandardowe do wewnatrz lub na zewnątrz. Zachęcamy do kontaktu z naszym salonem sprzedaży stolarki po więcej informacji. Pełna oferta drzwi w zakładce drzwi Białystok.

Obecnie w polskich sklepach można spotkać cztery rodzaje oznaczeń rozmiarów standardowych modeli:

 • drzwi 60-tki – wysokość otworu jest w równa od 206 do 208,5 cm, szerokość otworu wynosi dla tego modelu od 70 do 72 cm; wysokość skrzydła to 203 cm, szerokość skrzydła to 64 cm.

Dalej analogicznie:

 • drzwi 70-tki – wysokość otworu: 206 do 208,5 cm, szerokość: od 80 do 82 cm; wysokość skrzydła – 203 cm, a szerokość – 74 cm;
 • drzwi 80-tki –  możliwa wysokość otworu: 206 do 208,5 cm przy szerokości od 90 do 92 cm; skrzydło może mierzyć 203 cm wysokości i 84 cm szerokości;.
 • drzwi 90-tki – wysokość otworu drzwiowego: 206 do 208,5 cm, jego szerokość: 100 do 102 cm, skrzydła ma wysokość: 203 cm oraz szerokość: 94 cm.

Gdy do naszego wnętrza nie będą pasowały skrzydła drzwiowe w wymienionych powyżej rozmiarach, wówczas istnieje możliwość zakupu modeli na wymiar, wykonanych na specjalne zamówienie. W przypadku wyboru takiego rozwiązania kluczową rolę odgrywa wykonanie odpowiednich pomiarów tak, aby można było idealnie dobrać je do niestandardowych otworów drzwiowych.

drzwi na zamówienie

Jak odpowiednio zmierzyć drzwi?

To, w jaki sposób powinno się wykonywać pomiary, planując zakup stolarki drzwiowej, zależy od tego, czy chcemy zamówić tylko skrzydło drzwiowe, czy też kompletne drzwi razem z okuciem i ościeżnicą.

W pierwszym przypadku, jeśli w otworze drzwiowym zamontowana jest już futryna, jej wysokość i szerokość określamy na podstawie pomiarów dokonanych na jej końcach, bez uwzględnienia listew wykończeniowych.

Jeśli natomiast dobieramy skrzydło do otworu, w którym nie ma jeszcze zamontowanej ościeżnicy, należy określić wymiary w trzech płaszczyznach światła muru, takich jak:

 • wysokość – należy ją zmierzyć w co najmniej trzech miejscach, rozpoczynając od podłogi, uwzględniając jej wykończenie, czyli panele, płytki lub wykładzinę aż do sufitu. Zamawiając skrzydło drzwiowe, należy podać najmniejszą uzyskaną wartość pomiaru;
 • szerokość powinno się natomiast mierzyć w przynajmniej sześciu punktach tak, aby wychwycić wszystkie możliwe nierówności. W tym przypadku również wiążący będzie najmniejszy pomiar;
 • grubość muru – wymiar ten potrzebny jest do dobrania odpowiednich ościeżnic. Powinno się wymierzyć ją w kilku miejscach belek pionowych, po prawej i po lewej stronie światła otworu oraz analogicznie postąpić mierząc belkę poziomą. Należy podać najszerszy uzyskany wynik pomiarów. Warto pamiętać również o tym, aby grubość muru została zmierzona wraz ze wszystkimi elementami wykończenia takimi jak panele ścienne, boazeria, czy glazura.

Podanie dokładnych wymiarów jest niezwykle istotne, gdyż tylko dzięki temu możliwe będzie stworzenie drzwi idealnie dopasowanych do naszego wnętrza.

Drzwi na wymiar do Twojego domu – Diadom

drzwi na wymiar białystok

Jeśli chodzi o produkty do wewnątrz to polecamy firmę Admar, gdyż w tym przypadku tylko ta firma jest w stanie wykonać niestandardowe rozmiary i różne wzory oraz kolory. Zapraszamy do naszego salonu, gdzie można na żywo obejrzeć produkty dostępne pod wymiar lub kontaktu telefonicznego.

W naszej firmie posiadamy drzwi na wymiar do zewnątrz na przykład firmy Wenter. Są to drzwi metalowe, które za niedużą dopłata jest możliwość wykonać pod odpowiedni rozmiar. Producent posiada także dostawki górne lub boczne dzięki czemu mamy możliwość wyboru szerokości oraz doświetlenia. Możemy także zamówić niestandardowy rozmiar w skrzydle w zależności od wielkości otworu montażowego.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.