Zalety okna w łazience

Okno w łazience to marzenie niejednej osoby, dlatego współcześnie deweloperzy coraz częściej stosują takie rozwiązania w powstających blokach. Wcześniej tego luksusu mogli doświadczyć prawie wyłącznie właściciele domów jednorodzinnych, a mieszkańcy bloków rzadko mogli liczyć na naturalne oświetlenie swojej łazienki.

Na szczęście trendy się zmieniają i dziś kupno mieszkania z jasną łazienką nie jest już problemem.

Okno w łazience nie dla każdego

Mimo, że wiele osób ceni sobie posiadanie okna w łazience, to oczywiście nie brakuje również przeciwników takiego rozwiązania. Powodem jest obawa o brak intymności w pomieszczeniu, które z oczywistych względów powinno ją zapewnić oraz lęk przed gromadzeniem się pary wodnej na powierzchni szyb. Producenci nowoczesnych okien zapewniają, że problemy te można rozwiązać całkiem prostymi sposobami.

Brak intymności likwiduje się przez zastosowanie szyb ornamentowych lub rolet, a skraplaniu pary w momencie, gdy temperatura na zewnątrz uniemożliwia otwarcie okna, zapobiegają regulowane ręcznie lub automatycznie nawiewniki okienne. Warto wziąć pod uwagę te rozwiązania, gdyż okno w łazience posiada naprawdę wiele zalet i szkoda z niego rezygnować z powodu stereotypowych uprzedzeń.

Korzyści z posiadania okna w łazience

Zalety łazienki z oknem to nie tylko niebanalny wygląd i możliwość ciekawej aranżacji tego pomieszczenia, ale również szereg typowo praktycznych korzyści takich jak:

 • możliwość prawidłowej wentylacji łazienki, dzięki czemu unikniemy zawilgocenia pomieszczenia prowadzącego do rozwoju szkodliwych dla człowieka grzybów i pleśni,
 • stały dopływ naturalnego i najzdrowszego dla nas dziennego światła, którego nie zastąpi nawet najlepsze oświetlenie. Oprócz poczucia komfortu, zapewni to również spore oszczędności w zużyciu energii niezbędnej do oświetlenia ciemnej łazienki,
 • dodatkowe ogrzewanie łazienki poprzez wpadające promienie słońca, dzięki czemu zmniejszają się wydatki na dogrzanie pomieszczenia,
 • podniesienie standardu i wartości mieszkania lub domu.

Okna łazienkowe

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, okno w łazience stwarza możliwość:

 • trzymania w pomieszczeniu roślin doniczkowych, które urozmaicą wystrój łazienki,
 • ciekawej aranżacji w zakresie ozdobienia samego okna (np. za pomocą rolet rzymskich, czy firanek) jak parapetu, na której można ustawić np. kolekcję muszli czy świeczek,
 • wprowadzenia ciekawego elementu zdobniczego w postaci okna o nietypowym kształcie lub interesującym kolorze,
 • podziwiania widoku na zewnątrz (np. gwieździstego nieba, gdy mamy do czynienia z oknem dachowym),
 • optycznego powiększenia łazienki.

Okna jak marzenie

Aby dobrze wybrać okno do łazienki najlepiej zasięgnąć porady specjalistów. Zajmą się oni nie tylko dopasowaniem odpowiedniego kształtu, ale również materiału, z którego jest wykonane i który najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu.

Najlepsze okna do domu w Białymstoku, a także drzwi różnego rodzaju, można zamówić w firmie Diadom działającej w Białymstoku, która w swojej ofercie posiada produkty znanych i cenionych producentów.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.