Drzwi PCV – plusy i minusy

W każdym markecie budowlanym znaleźć można ogromną ilość różnego rodzaju drzwi. Mamy, więc drzwi wewnętrzne, zewnętrzne, balkonowe, przesuwne, a także białe, brązowe, szare, kolorowe – jest wszystko, o czym zamarzymy. Dostępne są też różne wzory – współczesne i tradycyjne, minimalistyczne i ozdobne – jednym słowem dla każdego coś się znajdzie. 

Sporą różnorodność zauważyć można również w dziedzinie materiału użytego do produkcji drzwi i tu wybór jest już znacznie trudniejszy, gdyż o ile decydując się na drzwi o określonym wyglądzie kierujemy się po prostu naszym gustem, to decyzja, co do tego czy będą to drzwi PCV, drewniane czy aluminiowe wymaga już odrobiny wiedzy.

Drzwi PCV – Zacznijmy od plusów

Drzwi PCV, choć mniej znane niż okna, również są często wybierane przez właścicieli mieszkań oraz domów. Powodem są liczne zalety tego tworzywa, dzięki którym produkty z niego wykonane charakteryzują się cenionymi przez nabywców cechami.

Wśród zalet drzwi PCV warto wymienić:

 • stosunkowo niską cenę (zwłaszcza w porównaniu z drzwiami drewnianymi),
 • bardzo dobre parametry termoizolacyjne,
 • bardzo dobre właściwości dźwiękoszczelne,
 • trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne oraz biologiczne i chemiczne,
 • niską wagę,
 • łatwość utrzymania w czystości (mimo tego, że przyciągają drobinki kurzu, do ich umycia wystarczy woda i zwykłe środki czyszczące),
 • brak potrzeby wykonywania specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Słabe strony drzwi PCV

Niestety, drzwi PCV to nie tylko zalety, ale również wady, które mogą zniechęcić do ich zakupu, dlatego aby uniknąć rozczarowań, warto wcześniej się z nimi zapoznać.

Główne minusy drzwi wykonanych z polichlorku winylu to:

 • niski poziom sztywności ościeżnicy i skrzydła drzwiowego, który wpływa na obniżenie właściwości antywłamaniowych, co jest szczególnie ważne przy drzwiach wejściowych,
 • brak możliwości naprawy uszkodzeń powstałych np. na okleinie foliowej, którymi są pokryte,
 • podobnie jak okna PCV, również drzwi wykonane z tego materiału pod wpływem wysokiej temperatury mogą się odkształcać, dlatego bardzo ważny jest tu precyzyjny montaż,
 • zablokowanie możliwości infiltracji powietrza.

Kupić czy nie?

Wybór drzwi do domu lub mieszkania, niezależnie od tego czy są to drzwi zewnętrzne czy te przeznaczone do wewnątrz jest bardzo ważną decyzją. Należy tu zwrócić uwagę na wiele szczegółów technicznych, a także na to, aby drzwi stanowiły idealne dopełnienie aranżacji domu.

Trudno powiedzieć, które modele będą najlepsze, gdyż wszystko zależy od preferencji klientów – jedni np. marzą wyłącznie o drzwiach wykonanych z drewna, a inni nie przejmują się niskimi parametrami antywłamaniowymi i zdecydowanie chcą kupić praktyczne i nowoczesne drzwi PCV. Najważniejsza jest znajomość wszystkich cech danego produktu, w czym pomóc mogą pracownicy specjalistycznych sklepów.

Diadom zaprasza

W Białymstoku, drzwi PCV oraz okna i parapety kupić można w firmie Diadom, która oferuje również profesjonalny montaż nabytych produktów oraz specjalistyczne doradztwo i pomoc w wyborze najwyższej jakości produktów.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.