Jak „ubrać” okna dachowe?

Mieszkania na poddaszach budzą skrajne emocje. Jedni absolutnie nie wyobrażają sobie zakupu takiego lokalu, zwracając uwagę na niepraktyczność, brak klasycznych okien czy konieczność robienia mebli na zamówienie, inni wprost przeciwnie – w wadach widzą same plusy. Bo specjalne meble tylko podkreślą styl wnętrza, okna dachowe można tak wybrać, że dadzą nawet więcej światła niż zwyczajne, a skosy da się ciekawie wykorzystać i uzyskać niekonwencjonalne efekty.

Zarówno jednak zwolennicy jak i przeciwnicy zgadzają się, co do faktu, że mieszkania na poddaszach są niezwykle klimatyczne i oryginalne, a przy odrobinie talentu dekoratorskiego można z nich wyczarować prawdziwe cuda.

Okno dachowe – król poddasza

O znaczeniu światła w każdym pomieszczeniu nie trzeba nikogo przekonywać. Naturalne światło jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia. Dlatego producenci okien dachowych prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach, dzięki którym na poddasza wpłynie maksymalna ilość promieni słonecznych, a ich otwieranie i czyszczenie nie będzie skomplikowane.

Zależnie od preferencji, właściciele takich mieszkań mogą wybrać okna uchylne, obrotowe czy uchylno – obrotowe lub wysokościowe. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z poszczególnymi modelami i zasięgnąć porady specjalistów.

Korzystaj z pomocy fachowca

W Białymstoku okna dachowe można zamówić w firmie Diadom oferującej szeroką gamę produktów najlepszych producentów. Ponieważ zakup to dopiero połowa sukcesu, firma poleca również profesjonalny montaż okien w Białymstoku i okolicach oraz doradztwo na każdym etapie współpracy. Zważywszy na to ile funkcji pełnią okna dachowe warto poświęcić czas i energię na dokonanie dobrego wyboru, by móc cieszyć się światłem i komfortem na poddaszu przez długie lata.

Gdy chcemy przesłonić okno dachowe?

Mimo, że światło jest niezbędne, nie da się ukryć, że czasem może być go za dużo. Zwłaszcza w gorące dni i w mieszkaniach na poddaszu. W trakcie upałów, każdy próbuje zacienić wnętrza, w których przebywa i choć trochę je ochłodzić. O ile nie jest to trudne w zwykłych mieszkaniach, to w tych strychowych wyposażonych w okna dachowe może nastręczać trochę problemów.

Na szczęście w ślad za producentami takich okien podążają projektanci i szybko znaleźli ciekawe rozwiązania, dzięki, którym okna połaciowe nie tylko zostaną przesłonięte, ale dodatkowo zyskają efektowną oprawę.

„Sposoby” na okna dachowe

Rozwiązań zapewniających trochę cienia na poddaszach jest całkiem sporo. Trzeba tylko znaleźć najlepszą i współgrającą z wystrojem wnętrza metodę na przysłonięcie okien dachowych.

Najciekawsze z pomysłów to:

 • rolety i żaluzje nieodbiegające od tych montowanych w klasycznych oknach,
 • bardziej eleganckie rolety rzymskie,
 • dla zwolenników klasycznych rozwiązań – zasłony. Należy jednak zadbać o zamontowanie drugiego karnisza pod oknem lub specjalnych uchwytów przytrzymujących materiał,
 • montowane na prowadnicach wewnętrzne okiennice, świetnie sprawdzające się w rustykalnych wnętrzach.

Korzystaj z profesjonalistów

Dla tych, którzy czasem całkowicie chcą się odgrodzić się od świata, dobrym rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne doskonale zaciemniające pomieszczenie i tłumiące hałas. Każdy właściciel poddasza na pewno znajdzie rozwiązanie najbardziej pasujące do jego wnętrza oraz podkreślające jego niepowtarzalny charakter.

Wystarczy tylko trochę poszukać, a sukces gwarantowany!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.