Dobre drzwi wewnętrzne – aranżacja mieszkania?

Zakup odpowiednich drzwi pokojowych może być dużym wyzwaniem dla każdego. Wybierając dobre drzwi wewnętrzne nie należy skupiać się jedynie na kryteriach wizualnych, ale także  zwrócić uwagę na ich wytrzymałość oraz sposób otwierania. Niezwykle istotne są również funkcje, jaką mają one pełnić. Warto dobrać je do rodzaju pomieszczenia, w którym zostaną zainstalowane.

Dobre drzwi wewnętrzne

Dobre drzwi wewnętrzne czyli takie które idealnie pasują do pomieszczenia. Z pewnością każde pomieszczenie w naszym domu ma swoją określoną funkcję. Podobnie jest z drzwiami. Muszą one nie tylko idealnie dopasować się do aranżacji wnętrza, ale także spełnić swoje zadanie, a to bardzo często zależy od tego gdzie je zamontujemy.

Tak więc:

 • drzwi łazienkowe – koniecznie muszą być wyposażone w specjalną kratkę wentylacyjną, która zapewni odpowiedni przepływ powietrza i zapobiegnie zaleganiu wilgoci wewnątrz pomieszczenia; najlepiej by posiadały jak najmniejszą liczbę przeszkleń. Więcej na ten temat przeczytamy w artykule Dyskrecja i funkcjonalność – jak dobrać drzwi łazienkowe,
 • drzwi do gabinetu lub sypialni – w tym przypadku doskonale sprawdzą się specjalne modele wygłuszające. Taki wybór zapewni zawsze świetną izolację i ochronę przed hałasami zewnętrznymi;
 • drzwi przesuwane – ten typ doskonale sprawdzi się zarówno w dużych pomieszczeniach, umożliwiające ich podzielenie na dwie strefy, jak i w mniejszych, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca na klasycznie otwierane modele skrzydeł drzwiowych – w tej sytuacji najlepsze będą drzwi przesuwane chowane w kasecie. Decydując się na tego typu model, warto przeczytać poświęcony mu wpis na naszym blogu: Drzwi przesuwne – idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń;
 • drzwi do garażu lub piwnicy – świetnym wyborem będą tutaj grube, specjalnie ocieplone modele wewnętrzne, które zapewnią odpowiednią termoizolację i zapobiegną stratom ciepła.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na propozycje nietypowe, którym poświęciliśmy artykuł Wymiary luksusu w Twoim domu – drzwi na zamówienie.

Skrzydła drzwiowe przeszklone czy pełne?

W niewielkich i raczej zacienionych wnętrzach warto zamontować przeszklone skrzydła drzwiowe.

Z ich pomocą można bardzo łatwo rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie.

Kryteria wizualne

Wybierając wewnętrzne skrzydła drzwiowe, należy również pamiętać, że swoją stylistyką i kolorem powinny one idealnie współgrać z aranżacją danego pomieszczenia. Jeśli urządzamy dom lub remontujemy mieszkanie, to z ich wyborem radzimy poczekać do momentu wykończenia całego wnętrza, gdyż pozwoli to idealnie dostosować ich wygląd do wystroju całości.

Oto kilka podpowiedzi od architektów wnętrz:

 • bardzo efektownie prezentują się skrzydła drzwiowe, których barwa idealnie współgra z odcieniem podłogi;
 • w pomieszczeniach utrzymanych w typowo nowoczesnym stylu najlepiej sprawdzą się modele o prostej formie, z ciekawymi kształtnymi, mlecznymi przeszkleniami;
 • do wnętrz w stylu retro lub angielskim z kolei, doskonale pasuje finezyjna, kunsztownie zdobiona lub stylizowana stolarka drzwiowa z klasycznymi wytłoczeniami, portalami oraz fazowanym szkłem.

Precyzyjna oferta firmy Diadom Białystok

Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujemy, w ofercie Diadom znajdą się pasujące do niego skrzydła drzwiowe. Dbamy bowiem o to, by nasi Klienci dostawali możliwie najszerszy wybór.

A w kolejnym artykule mowa będzie o tym, jak wybrać niedrogą zewnętrzną stolarkę drzwiową.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.