Niezawodne okna z izolacją akustyczną

Każde szczelne i prawidłowo zamontowane okno stanowi izolację od hałasu oraz innych czynników zewnętrznych wymienianych jako uciążliwe. Są natomiast okna o poziomie dźwiękoszczelności większym niż te standardowe, zatem sprawdzają się również jako stolarka okienna także w domach stojących niedaleko autostrad lub przy innych szlakach wzmożonego ruchu drogowego.

Poskromione decybele w Państwa strefie ciszy

Zamknięte drzwi i okna Białystok powinny maksymalnie izolować od hałasu z zewnątrz. Problem nadmiernej liczby decybeli jest odczuwalny inaczej przez każdego domownika, natomiast wspólny cel to wyciszenie pomieszczeń tak, aby w każdej chwili można było odpocząć bez uciążliwych dźwięków otoczenia.

Innowacyjna stolarka okienna będzie tutaj Państwa sprzymierzeńcem.

Nowe systemy

Poszczególne systemy okien PCV, a także okna drewniane i aluminiowe mogą być uznane za okna o zwiększonym stopniu dźwiękoszczelności, jeśli szyby spełniają kilka warunków, biorących pod uwagę:

 • akustyczność – wskaźnik izolacji akustycznej powyżej 30 dB to minimum, jakie ma spełniać dobre okno; w stolarce najwyższej klasy izolacja sięga nawet 47 dB;
 • konstrukcję – istotny jest tutaj rodzaj kilku szyb składających się na skrzydło okienne, a także wielkość przestrzeni między niemi;
 • wypełnienie – przestrzeń międzyszybową wypełnia się gazem szlachetnym o doskonałych właściwościach izolacyjnych (na przykład argon, krypton lub odpowiednia ich mieszanina);
 • szkło laminowane – ściśle połączone na dwie spośród kilku warstw szyb danego okna;

dostępne opcje wypełnienia to:

 • folia dźwiękochronna,
 • specjalna żywica,
 • sześciofluorek siarki (SF6),
 • grubość szyb – na poziom izolacji okna dobrze wpływają zespoły szyb o różnej grubości, ponieważ takie zestawienie zmniejsza przenoszenie drgań między nimi;
 • uszczelki – nowoczesne uszczelki przylgowe zabezpieczające pomieszczenia przed dźwiękami z zewnątrz; znajdują się po zewnętrznej i wewnętrznej stronie skrzydła oraz ościeżnicy.

Szyby zespolone, wchodzące w skład stolarki okiennej, są obecnie produkowane z wysokiej klasy szkła, także hartowanego. Dla wygody i komfortu użytkowników systemy okienne tworzone są tak, aby nie zachodziła już potrzeba stosowania jakichkolwiek innych zabezpieczeń niż prawidłowy montaż izolacyjnej stolarki okiennej.

Unikać błędów, wybierać mądrze tylko dobre okna

Na etapie planowania nowej stolarki okiennej lub wymiany dotychczasowej możecie Państwo uniknąć klasycznych nieporozumień. Z myślą o skutecznej izolacji akustycznej powstają całe serie lub nawet pojedyncze modele idealne do każdego pomieszczenia w domu i lokalach użytkowych.

Warto poszukać informacji na temat szukanych rozwiązań, a w przypadku wątpliwości należy zdać się na specjalistów. Poza wyżej omówionymi szybami, które mają największy wpływ na ostateczny efekt, istotne są także:

 • okucia – prawidłowo zamontowane klamki, zawiasy i blokady, a także ich właściwe funkcjonowanie sprawiają, że okno jest dobrze zamknięte oraz odpowiednio szczelne;
 • profile – dzięki unikalnej budowie wielokomorowej mogą pochłaniać znaczną ilość hałasu z zewnątrz;
 • ościeżnice – stopień przylegania do ościeży oraz szczelność w układzie z profilem okiennym to istotne warunki izolowania hałasów.

Montaż jest kompleksowym działaniem obejmującym wszystkie elementy składające się na stolarkę okienną. Należy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, aby uniknąć wszelkich uchybień. Sprawdzą się tutaj profesjonalne narzędzia, odpowiednie akcesoria oraz wysokiej klasy preparaty pomocne w przytwierdzaniu i uszczelnianiu na każdym etapie montażu.

Matematyka w oknach PCV i innych

Inwestując w okna dźwiękoszczelne, przekonacie się Państwo o ich autentycznym działaniu już od pierwszych chwil po ich pojawieniu się w Państwa domu. Redukcja hałasu o 10 dB sprawia, że jest on słyszany jako mniejszy o połowę, więc przy dużych właściwościach dźwiękochłonnych nowoczesnych okien można cieszyć się we własnym domu ciszą niemal idealną.

Profesjonalne okna zapewnią spokój w ciągu dnia oraz warunki dobre do pracy i nauki, a nocą pozwolą spać spokojnie, izolując od wszelkich zewnętrznych hałasów. Stałe udoskonalanie systemów okiennych przez producentów sprawia, że poziom dźwiękochłonności jest coraz wyższy w poszczególnych modelach – to wszystko dla Państwa całkowitego relaksu.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.