Jak dobrać drzwi łazienkowe?

//

Dziś podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki? Wbrew pozorom ich atrakcyjny wygląd nie wystarczy. Liczy się pomysł na urządzenie tego pomieszczenia i podstawowa znajomość prawideł budowlanych, podstawowych zasad aranżacji wnętrz oraz zasad bezpieczeństwa. Od naszej wiedzy na temat dostępnych modeli zależy efekt końcowy – idealnie dobrane skrzydła drzwiowe do łazienki.

Rodzaje i materiał, łazienkowych skrzydeł drzwiowych

Drzwi nie mają być tylko praktyczne, ale również powinny pasować wyglądem do wnętrza łazienki. Najpopularniejsze opcją są modele jednoskrzydłowe, ale czasami z powodu rozmiarów pomieszczenia nie da się ich zamontować. Dla mniejszych łazienek dobrym wyjściem są drzwi przesuwne. Z czego powinny być wykonane? Szczególnie polecanym materiałem jest drewno, ale jest ono podobnie jak drzwi szklane kosztownym wyborem.

Dlatego często wybieraną alternatywą jest wykonanie ich z tworzywa drewnopodobnego albo pokrycia całości okleiną. Materiał i forma drzwi decydują o ich praktycznym zastosowaniu – ten wybór powinien być przemyślany.

O poczuci estetyki

Wiele zależy tu od indywidualnego poczucia estetyki. Na pytanie o to, jakie drzwi łazienkowe będą dla nas najwłaściwsze, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Od naszych potrzeb i gustu zależy ostateczna decyzja. Możemy sugerować się aktualnymi trendami w aranżacji, ale musimy też wziąć pod uwagę normy sanitarne.

A jeśli marzy Ci się model szczególny, nietypowy, możemy pokusić się do drzwi na zamówienie – piszemy o nich w innym artykule na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Potrzebujesz pomocy przy wyborze okien lub drzwi?

Diadom okna i drzwi
ul. Antoniukowska 6
15-845 Białystok

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek
8:00 - 18:00
Sobota
9:00 - 14:00