Jak dobrać drzwi łazienkowe?

Dziś podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki? Wbrew pozorom ich atrakcyjny wygląd nie wystarczy. Liczy się pomysł na urządzenie tego pomieszczenia i podstawowa znajomość prawideł budowlanych, podstawowych zasad aranżacji wnętrz oraz zasad bezpieczeństwa. Od naszej wiedzy na temat dostępnych modeli zależy efekt końcowy – idealnie dobrane skrzydła drzwiowe do łazienki.

Rodzaje i materiał, łazienkowych skrzydeł drzwiowych

Drzwi nie mają być tylko praktyczne, ale również powinny pasować wyglądem do wnętrza łazienki. Najpopularniejsze opcją są modele jednoskrzydłowe, ale czasami z powodu rozmiarów pomieszczenia nie da się ich zamontować. Dla mniejszych łazienek dobrym wyjściem są drzwi przesuwne. Z czego powinny być wykonane? Szczególnie polecanym materiałem jest drewno, ale jest ono podobnie jak drzwi szklane kosztownym wyborem.

Dlatego często wybieraną alternatywą jest wykonanie ich z tworzywa drewnopodobnego albo pokrycia całości okleiną. Materiał i forma drzwi decydują o ich praktycznym zastosowaniu – ten wybór powinien być przemyślany.

O poczuci estetyki

Wiele zależy tu od indywidualnego poczucia estetyki. Na pytanie o to, jakie drzwi łazienkowe będą dla nas najwłaściwsze, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Od naszych potrzeb i gustu zależy ostateczna decyzja. Możemy sugerować się aktualnymi trendami w aranżacji, ale musimy też wziąć pod uwagę normy sanitarne.

A jeśli marzy Ci się model szczególny, nietypowy, możemy pokusić się do drzwi na zamówienie – piszemy o nich w innym artykule na naszym blogu.

Dodaj komentarz

  Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

  7 lat doświadczenia
  własne ekipy montażowe
  własna flota pojazdów
  biuro handlowe w Białymstoku
  tysiące zadowolonych klientów
  zaangażowanie

  Zadowoleni klienci

  Poznaj ich opinie

  opinia drzwi barbara

  Barbara

  Klient

  Fachowość, terminowość. Obsługa na najwyższym poziomie.

  syliwa opinie okna

  Sylwia

  Klient

  Szybka realizacja, okna zamontowane szybko i sprawnie. Świetny kontakt, polecam.

  łukasz montaż okien opinia

  Łukasz

  Klient

  Solidni fachowcy, okna wysokiej jakości.

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.