Pielęgnacja i konserwacja drzwi wewnętrznych

Na wystrój każdego wnętrza składa się cały szereg elementów takich jak kolor ścian, rozwiązania architektoniczne, dodatki tekstylne, meble i różnego rodzaju ozdoby. Charakter każdego mieszkania i domu podkreślają również drzwi wewnętrzne, które mogą mieć funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną. Wybór drzwi na rynku jest ogromny, oprócz tego, że powstają z różnych materiałów to różnią się pomiędzy sobą także wzornictwem, fakturą, przeszkleniami i oczywiście kolorem.

Można wybrać model pasujący do każdego wnętrza i stylu, jednak pamiętać należy, że kupno i montaż to nie wszystko, gdyż każdym drzwiom należy, co jakiś czas poświęcić odrobinę uwagi, aby służyły nam przez długie lata.

Czyszczenie drzwi wewnętrznych

Nie zapominajmy o drzwiach podczas większych porządków. Mimo tego, że nie widać na nich kurzu tak jak na meblach czy półkach, to jednak osadza się on wszędzie tak samo. Pamiętajmy również, że czyszczenie drzwi wewnętrznych nie dotyczy tylko samego skrzydła, które jest najbardziej widoczne, ale również takich detali jak zawiasów, ościeżnicy, a nawet klamki.

Regularne usuwanie brudu z naszych drzwi to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, wykonywany za pomocą letniej wody z rozcieńczonym mydłem.

Ważne czyszczenie

Nie należy używać mocnych środków czyszczących, alkoholu, ani ostrych gąbek i szczotek, wystarczy miękka ściereczka. Czyszczenie zaczynamy od ościeżnicy, z której usuwamy kurz za pomocą odkurzacza, a następnie przecieramy wilgotną szmatką. Podobnie postępujemy z zawiasami, a na koniec myjemy klamkę najlepiej zwykłą wodą rozcieńczoną octem.

Po tych zabiegach czyszczenie skrzydła drzwiowego oraz ewentualnych przeszkleń to już drobnostka, która nie zajmie dużo czasu.

Konserwacja

Aby drzwi wewnętrzne działały bez zarzutu, co jakiś czas trzeba przyjrzeć się zawiasom, które często uprzykrzają życie domowników meczącym skrzypieniem. W celu zlikwidowania tego dźwięku, trzeba nieznacznie unieść skrzydło drzwiowe i nasmarować zawiasy np. wazeliną techniczną lub olejem silikonowym. Niektóre uszczelki również wymagają okresowego powlekania substancją konserwującą.

Dzięki temu zachowają pożądaną elastyczność i będą odporne na wilgoć, która jest największym wrogiem drzwi wewnętrznych.

Dlatego, zawsze podczas ich mycia należy uważać z użyciem wody i dokładnie wycierać wszystkie elementy po zakończeniu czyszczenia.

Kupić nowe czy odnowić stare?

Przychodzi czasem taki moment, w którym dochodzimy do wniosku, że stare drzwi już się wysłużyły i niektórzy próbują je odświeżyć lub całkowicie odmienić np. za pomocą oklein, wydruków z dowolną grafiką czy kolorowych farb. Nie jest to zajęcie proste i wymaga dużej precyzji, dlatego jeśli finanse na to pozwalają, większość osób decyduje się na całkowitą zmianę. Nie stanowi to większego problemu, gdyż sklepów z bogatą ofertą drzwi wewnętrznych jest wystarczająco dużo.

W Białymstoku drzwi drewniane, drzwi do łazienki i balkonowe kupić można w salonie sprzedaży Diadom, który oferuje również profesjonalny montaż nabytych produktów.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.