Okna plastikowe – jak o nie dbać?

Okna plastikowe są niezwykle popularne i napotykamy je właściwie wszędzie. Obecne w blokach, domach jednorodzinnych, instytucjach publicznych, sklepach czy hotelach – sprawdzają się naprawdę w każdym budownictwie i pasują do różnych aranżacji. Dodatkowo do ich kupienia zachęca atrakcyjna cena, dobre parametry izolacyjne i wytrzymałość. Jednak wszystkie sprzęty mają to do siebie, że ulegają procesom starzenia i zużycia, dlatego zawsze, aby przedłużyć ich żywotność należy okresowo poddawać je choćby minimalnym zabiegom konserwacyjnym.

Tak jest też w przypadku okien PCV.

Tuż po montażu

Jeśli już przeszliśmy proces montażu okien plastikowych, a remont bądź budowa nadal trwa, należy pamiętać, aby je prawidłowo zabezpieczyć przed ewentualnymi zniszczeniami powstałymi podczas prac budowlanych. Jeśli jednak dojdzie np. do powstania plam na ramach lub szybach, trzeba szybko je usunąć delikatnymi środkami myjącymi, a w razie większych problemów skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu.

Po zakończonym remoncie, należy w miarę szybko usunąć folię zabezpieczającą ramy okienne, gdyż jeśli zostawimy ją na dłużej, to pod wpływem temperatury może trwale zespolić się z podłożem i oderwanie jej nie będzie już takie łatwe.

Podstawa, czyli mycie

O konieczności mycia okien nie trzeba nikomu przypominać. W polskiej tradycji, czynność ta zarezerwowana jest szczególnie na okresy świąteczne, więc prawie każdy Polak przynajmniej dwa razy w roku czyści swoje okna na błysk. Można do tego celu wykorzystać specjalne dostępne na rynku preparaty przeznaczone do mycia profili okien plastikowych, jednak nie jest to konieczne – wystarczy po prostu letnia woda i delikatne środki czystości.

Nie wolno używać ostrych narzędzi, szczotek i materiałów ścierających, gdyż może to trwale porysować ramę okna.

Uszczelki i okucia

Warto, szczególnie przed okresem zimowym sprawdzić szczelność uszczelek. Jeśli okaże się, że nie spełniają już swojej roli, można spróbować regulacji zawiasów, a najlepiej wymienić uszczelki na nowe. Co jakiś czas warto wyregulować okucia oraz nasmarować je np. wazeliną techniczną lub oliwą do maszyn.

Dzięki temu, okna na pewno będą się lżej otwierały i dłużej nam posłużą.

Zmiana wyglądu okien plastikowych

Choć jedną z głównych zalet okien PCV jest fakt, że przez bardzo długi czas nie zmieniają swojego wyglądu, to niektórzy mogą zapragnąć np. nowego koloru ram okiennych, które odmienią ich dom. Okazuje się, że okna plastikowe, podobnie jak okna drewniane można malować! Używa się do tego celu specjalnych emalii, pamiętając oczywiście o wcześniejszym zabezpieczeniu okuć, uszczelek oraz szyb.

Mniej uciążliwym rozwiązaniem są montowane na ramie profile nakładowe występujące w różnych kolorach i wzorach.

Okna plastikowe w Białymstoku

Konserwacja okien plastikowych wymaga naprawdę minimum zaangażowania, dlatego jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Okna PCV oraz okna drewniane w Białymstoku można kupić w firmie Diadom, która oferuje również profesjonalny montaż na terenie województwa podlaskiego.

Klienci mogą się tu zapoznać z cechami i paramentami różnego rodzaju modeli oraz metodami ich konserwacji. Właściwe dbanie o okna przedłuży ich żywotność i zapewni ich prawidłowe działanie przez długie lata.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.