Decyzja o wymianie stolarki okiennej zazwyczaj podyktowana jest estetyką oraz nieszczelnością starych okien i związaną z tym dużą utratą ciepła, co oczywiście generuje większe koszty ogrzewania. Właściciele nowych domów również zainteresowani są jak najniższymi rachunkami w przyszłości i poszukują najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które przyczynią się do oszczędności energii. Dlatego inwestują nie tylko w ocieplenie domu i system centralnego ogrzewania, ale też w doskonałej jakości okna. 

Warto wiedzieć, że nawet najlepsze z nich nie spełnią swojej funkcji, jeśli popełni się błędy podczas ich montowania, dlatego należy starannie wybrać fachowców, którzy się tym zajmą.

A najlepiej zainwestować w tzw. ciepły montaż okien, dzięki któremu zostaną zachowane wszystkie parametry izolacyjne.

Na czym polega ciepły montaż okien?

okna do montażuRzadko zdajemy sobie sprawę z faktu, jak dużo ciepła ucieka przez szpary pomiędzy oknem a murem i właśnie temu zjawisku ma zapobiec ciepły montaż. Polega na wykorzystaniu do montażu okien nie tylko pianki poliuretanowej, ale także dodatkowych warstw izolacyjnych – zewnętrznej i wewnętrznej.

Warstwa zewnętrzna to taśma paroprzepuszczalna, której zadanie polega na niewpuszczaniu do warstwy izolacji wody z zewnątrz, natomiast warstwa wewnętrzna, czyli taśma paroszczelna uniemożliwia zawilgocenie izolacji parą wodną pochodzącą z wnętrza budynku.

Dzięki takim zabezpieczeniom izolacja pozostaje sucha i jest chroniona przed rozwojem grzybów i pleśni, które w przeciwnym razie mogą zaatakować również ramy okienne oraz mur i ściany.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy ciepłym montażu okien?

Do ciepłego montażu okien najlepiej wybrać ekipę fachowców, którzy specjalizują się w tego typu usłudze. Nie warto oszczędzać i próbować samemu się z tym uporać, gdyż każdy błąd może nas w przyszłości drogo kosztować. Bardzo ważną kwestią jest tu dobre przygotowanie otworu okiennego, który musi być dokładnie oczyszczony, gdyż w przeciwnym razie taśmy izolacyjne mogą się nie przykleić do podłoża.

Podczas całego procesu montażu okna wymagana jest precyzja, która umożliwia dokładne położenie kolejnych warstw.

Tylko doświadczeni monterzy zagwarantują, że nasze nowe okna zabezpieczą dom przed niepotrzebną utratą ciepła.

Wybierz dobre okna

Okna dobrej jakości w połączeniu z profesjonalnym montażem to podstawa dobrej izolacji cieplnej naszego domu lub mieszkania. Na rynku dostępne są okna różnego typu i wykonane z różnego rodzaju materiałów. Czasem trudno się zorientować w ich właściwościach i parametrach, dlatego warto zasięgnąć porady w profesjonalnym punkcie zajmującym się sprzedażą i montażem okien.

Okna, parapety oraz drzwi w Białymstoku sprzedaje firma Diadom, której pracownicy chętnie zapoznają Państwa z wszystkimi typami produktów i pomogą w doborze tych najodpowiedniejszych. Współpraca z najlepszymi producentami gwarantuje, że wybrane okna spełnią wszystkie oczekiwania i zapewnią ciepło i komfort przez długie lata.