Jak zaoszczędzić na wymianie stolarki okiennej

Tanie okna PCV, a oszczędzanie

Wymiana stolarki okiennej wiąże się zwykle z dość dużym wydatkiem, dlatego też coraz częściej wiele osób poszukuje tanich okien PCV. Czy jest to dobry wybór? Czy tego typu okna mogą poszczycić się odpowiednią jakością? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym poradniku.

Czy kupno tanich okien PCV ma sens?

Szukając okien PCV w przystępnej cenie, warto pamiętać, że z reguły te najtańsze wykonane są z materiałów niższej jakości, posiadają mniej wzmocnień oraz charakteryzują się słabszymi parametrami. Dla przykładu, w oknach tych montowane są wzmocnienia o grubości 1,0 mm, zamiast standardowych 1,5 mm, co może skutkować ich wzmożoną podatnością na uszkodzenia.

Kolejną ważną kwestią jest rozstawienie okuć, gdyż to ono decyduje o tym, czy okna będą wystarczająco szczelne. W oknach najtańszych są one zwykle umieszczane w zbyt dużych odstępach, gdyż ich producenci zazwyczaj oszczędzają na wykorzystywanym materiale.

Z tego względu warto szukać takich modeli, które będą się charakteryzowały dobrymi parametrami.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając okna?

Kupując okna, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pewne elementy konstrukcyjne, które szczególnie wpływają na ich jakość i późniejsze, bezawaryjne użytkowanie.

Należą do nich:

 • rodzaj profilu – dużą rolę ogrywa tutaj między innymi ilość komór w oknie, szerokość profilu, a także rodzaj zastosowanych wzmocnień; najlepiej jeśli będą one wykonane ze stali, gdyż to gwarantuje, że zamontowana stolarka będzie wytrzymała;
 • okucia oraz szyby – jeśli zależy nam na jak najmniejszych stratach ciepła, warto zdecydować się na skrzydła okienne z szybami potrójnymi. Cena okien w dużej mierze zależy również od rodzaju szyby, jaką wybierzemy. Wskazówki znajdziemy w innym artykule z naszego blogu: Pora na oszczędzanie – dlaczego warto wybrać energooszczędne okna PCV;
 • zakres montażu oraz okres gwarancji – wybór renomowanej firmy o nieposzlakowanej opinii da nam pewność należytego wykonania usługi oraz solidnego serwisu w razie powstania uszkodzeń.

Na czym można zaoszczędzić, montując okna z plastiku?

Osoby, którym zależy na zmniejszeniu kosztów wynikających z wymiany, bądź montażu nowej stolarki okiennej, mogą wybrać okna PCV w podstawowej wersji. Najmniejszych nakładów finansowych będzie wymagał montaż okien o standardowych rozmiarach i tradycyjnych kształtach.

Dążąc do obniżenia kosztów wymiany okien, należy też zrezygnować z atrakcyjnej wizualnie, jednak droższej okleiny drewnopodobnej. Decydując się na jej zastosowanie od zewnątrz, należy mieć na względzie, że może to podnieść cenę okien o 25%, a z obu stron nawet o 50%.

Diadom zaprasza

Warto też zwrócić uwagę na to, by nasze okna zostały zamontowane we właściwy sposób – pisaliśmy o tym w artykule 5 najczęstszych błędów w montażu okien.

A w kolejnym wpisie przeczytacie o tym, na co zwracać uwagę, wybierając niedrogie okna wykonane z PCV.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.