5 zalet drzwi na zamówienie

Zasadniczo drzwi na zamówienie nie różnią się od tych dostępnych w tradycyjnych rozmiarach. Materiał wykonania poszczególnych elementów, rodzaje zdobień oraz zabezpieczeń bywają takie same lub niemal identyczne. Może się jednak zdarzyć, że zechcecie Państwo zamówić drzwi nietypowe, które nie pojawiają się w regularnej sprzedaży. Można wtedy liczyć na firmy oferujące bogaty wybór drzwi na wymiar.

Nowoczesne drzwi na zamówienie w wersji zewnętrznej i wewnętrznej

Decyzja o wyborze nowych drzwi wewnętrznych oraz drzwi zewnętrznych zapada nieraz spontanicznie, natomiast jeżeli wymiary ościeży są nietypowe lub staną się takie po ingerencji ekipy budowlanej na Państwa życzenie, warto dobrać odpowiednią stolarkę otworową, czyli drzwi na zamówienie, których montaż również wymaga odpowiedniego sprzętu i doświadczenia.

Idealne rozwiązanie do nietypowych ościeży

Zamawiając stolarkę drzwiową drewnianą, PCV lub aluminiową do niestandardowych zabudowań, należy zwrócić uwagę na 5 kwestii, które usprawniają późniejsze użytkowanie Państwa drzwi i stanowią niewątpliwe atuty takiego rozwiązania.

1. Optymalna wysokość i szerokość

Ze względu na obecne lub docelowe wymiary ościeży, możecie Państwo wybrać na przykład drzwi bardzo wysokie lub ponadstandardowo szerokie. W stałej sprzedaży firm prowadzących sprzedaż stolarki budowlanej, jest zazwyczaj duży wybór gotowych drzwi do pokoju, łazienki, czy wejściowych, natomiast w przypadku nietypowej wielkości ościeży, drzwi na zamówienie będą przygotowane specjalnie dla Państwa.

2. Materiał wykonania

Wysokiej klasy aluminium, drewno lub współczesne tworzywo PCV to materiały, z których najczęściej wykonywane są drzwi na zamówienie. Wytrzymałość surowców stanowi niezbędny warunek zwłaszcza przy dużych i masywnych skrzydłach drzwiowych, dlatego poszczególne elementy konstrukcyjne również przygotowuje się na zamówienie. Odpowiednio zamocowane przez producenta detale są metodą na wygodne użytkowanie.

3. Sposób otwierania drzwi

Wyboru można dokonać także pod kątem sposobu otwierania skrzydeł drzwiowych. Mogą one otwierać się do wewnątrz lub na zewnątrz budynku, mogą być również, wahadłowe, a specjalnie do wnętrz – przesuwne lub harmonijkowe. W każdej z tych możliwości stosowane są odpowiednie systemy w postaci zawiasów, prowadnic i mechanizmów jezdnych czy samozamykaczy. Odrębna kategoria to drzwi uchylne na zamówienie, stosowane zazwyczaj w garażach.

4. Elementy dekoracyjne

Przykładem są artystyczne rzeźbienia i ornamenty wykonane zgodnie z Państwa życzeniem, przeszklenia w formie tradycyjnej lub witrażowej. Szeroka paleta barw wykracza znacznie poza najczęściej spotykane kolory na wzór drewna, dlatego właściwie bez ograniczeń można wybierać kolor drzwi drewnianych, PCV czy aluminiowych i dostosować je do kolorystyki wnętrz albo do wyglądu i stylu elewacji.

5. Możliwość stworzenia serii drzwi do całego domu

W przypadku większej liczy drzwi do wymiany oraz różnej wielkości poszczególny ościeży, drzwi na zamówienie będą optymalnym rozwiązaniem. Będziecie Państwo mieli stolarkę drzwiową w jednej stylistyce i tonacji wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz, z zachowaniem poszczególnych motywów przewodnich. Poszczególne drzwi mogą się natomiast nieznacznie lub bardzo różnić wymiarami, co zazwyczaj stanowi o funkcjonalności danego skrzydła drzwiowego.

Współczesne stolarnie oraz przedsiębiorstwa produkujące różne rodzaje okien i drzwi proponują ciekawe, unikalne rozwiązania z uwzględnieniem właściwości budynku oraz potrzeb domowników.

Drzwi na zamówienie z montażem, czyli kompletna usługa

Dopełnieniem solidnych drzwi na zamówienie jest profesjonalny montaż, prowadzony przez doświadczonych fachowców. Wybierając sprawdzonych montażystów macie Państwo pewność, że drzwi pokojowe, łazienkowe czy kuchenne zostaną prawidłowo osadzone, a ich funkcjonalność nie spadnie nagle pod wpływem użytkowania.

Wysokość, szerokość i grubość stolarki drzwiowej ustalone indywidualnie, pozwolą na stworzenie w domu strefy relaksu, ochronią przed gwarem z zewnątrz i dodadzą wnętrzom stylu, a w formie drzwi zewnętrznych skomponują się z elewacją. Nowoczesne materiały oraz współczesne wzornictwo sprawiają, że możecie Państwo wybierać spośród wielu ciekawych rozwiązań.

Warto szukać drzwi na zamówienie w rozsądnym przedziale cenowym

Decydując się na indywidualnie wykonane drzwi należy mieć świadomość, że koszty będą wyższe niż w przypadku takich samych drzwi od danego producenta, lecz w standardowym rozmiarze. Niemniej jednak cena powinna powinna być również uzasadniona jakością drzwi na zamówienie oraz ciekawym designem.

Da to Państwu poczucie dobrego zagospodarowania finansów.

Jeżeli szukacie Państwo drzwi na wymiar, proszę odwiedzać nasz blog. Już wkrótce napiszemy więcej o nowoczesnych drzwiach tworzonych na zamówienie.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.