Ciekawe rozwiązania w drzwiach na wymiar

Decydując się obecnie na zakup drzwi na wymiar, można wybierać nie tylko w bogatym wzornictwie oraz ewentualnych elementach dekoracyjnych i przeszkleniach. Można również poznać zastosowanie innowacyjnych detali i funkcjonalności, które dotychczas nie były powszechne, a teraz cieszą się uznaniem użytkowników.

Co usprawnia działanie drzwi na wymiar?

Atutem drzwi na wymiar jest możliwość ustalenia detali przed rozpoczęciem składania poszczególnych elementów, powstałych na etapie produkcji. Zanim trafi do Państwa wybrana gama lub pojedynczy egzemplarz, całość zostanie odpowiednio przygotowana, zmontowana, a także przywieziona na miejsce, jeżeli objęte jest to usługą producenta lub dystrybutora.

Warto wybierać usługi zapewniające pomoc od wyboru stolarki drzwiowej po fachowy montaż.

Z wysokiej klasy drzwiami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi znacznie łatwiej zaaranżować nowoczesne mieszkanie lub biuro, ponieważ pod względem estetyki oraz rozwiązań technologicznych znacznie przewyższają one modele sprzed kilkunastu lat.

Do ciekawych rozwiązań należą między innymi:

 • dwustronna wkładka zamka – stanowi ona dwa niezależne zamki, gdzie zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz można otworzyć drzwi kluczem. Jest to pożyteczne zwłaszcza w sytuacji, gdy domownicy mają zwyczaj zostawiania klucza w zamku wewnątrz mieszkania, a osoba wracająca do domu chce otworzyć drzwi od zewnątrz. Wcześniej było to niemożliwe, teraz dwa klucze nie kolidują ze sobą,
 • ręcznie rzeźbione szkło – elementy szklane jako ozdoba również przybierają ciekawe formy i zamiast tradycyjnych szklanych wstawek o jednolitej powierzchni lub detali wzorowanych na witrażach, mogą pojawiać się w formie rękodzieła, czyli prawdziwej rzeźby na tafli szkła. Im większa rzeźba, tym bardziej efektownie prezentuje się całość. Szkło do drzwi zewnętrznych jest odpowiednio wzmacniane ze względów bezpieczeństwa,
 • drzwi drewniane o podwyższonej trwałości – współczesne możliwości obróbki drewna oraz warstwy nawierzchniowe, które nakłada się na gotowe skrzydła drzwiowe sprawiają, że całość jest odporna na wszelkie wypaczenie i odkształcenia także w trudnych warunkach atmosferycznych. Takim drzwiom niestraszna będzie wilgoć, mróz oraz intensywne promieniowanie UV, a profil i skrzydło drzwiowe nie ulegną odkształceniom.

Doskonałe udogodnienia

Warunkiem skorzystania z tych udogodnień jest dobór takiej stolarki drzwiowej, która posiada odpowiednie atesty, a producent korzysta z wysokiej klasy surowców i materiałów w profesjonalnych parkach maszynowych.

Solidne progi – ważny element w zewnętrznych drzwiach

Innowacje dotyczą również elementów mocowanych bezpośrednio do ościeży, w tym także progów.  Wraz z drzwiami zewnętrznymi należy kupić trwały próg, który zabezpieczy wnętrze przed nadmierną utratą ciepła. Podstawą jest solidne zamontowanie progu, czyli takie jego zamocowanie i stabilizacja, aby był nieruchomy także podczas częstego przechodzenia domowników i gości w czasie długich lat użytkowania drzwi na wymiar.

Próg powinien ściśle przylegać do ościeżnic od dołu i po bokach oraz do drzwi od spodu. Dodatkowym zabezpieczeniem przed nadmiernym wychłodzeniem pomieszczeń jest zamontowanie tak zwanego „ciepłego progu”, czyli elementów izolacyjnych układanych poniżej podłogi, a dopiero na tych elementach – progu właściwego, również z odpowiednich materiałów izolujących. Warstwa widoczna na zewnątrz chroni skutecznie przed wnikaniem wody.

Nietypowe i tradycyjne drzwi na wymiar

Aktualna oferta czołowych producentów stolarki otworowej może przekonać drzwiami na wymiar, które łączą w sobie klasykę i nowoczesność lub są zgodne z najnowszymi trendami od zawiasów po dobór laminatu i formę zdobień. Jeżeli drzwiom wejściowym do domu, mieszkania lub firmy chcecie Państwo nadać indywidualny charakter lub zamówić je w nietypowych wymiarach, jest wiele możliwości zgodnych ze współczesnymi oczekiwaniami.

Jak połączyć korzystną cenę z dobrą jakością drzwi – o tym już w kolejnym wpisie.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.