Modele ekskluzywne drzwi wewnętrznych

Ekskluzywne drzwi wewnętrzne – solidne materiały, designerskie wzornictwo. Szukając ponadstandardowych propozycji dotyczących stolarki drzwiowej, możecie Państwo znaleźć przykłady drzwi wewnętrznych ekskluzywnych, które wzornictwem oraz jakością są przynajmniej o klasę wyżej niż modele oferowane przez producentów w standardzie. Wymiana stolarki drzwiowej lub jej montaż w nowym domu albo mieszkaniu może być dobrą okazją do poznania branżowych innowacji.

Wysokiej klasy drewno w drzwiach wewnętrznych drewnianych

Surowiec pozyskiwany do produkcji drzwi podlega szczegółowej selekcji, aby ostateczny efekt w postaci skrzydła drzwiowego, spełniał Państwa potrzeby. Z rodzimych gatunków do najtrwalszych drzew zalicza się dąb oraz olcha i właśnie dębowe lub olchowe drewno w postaci płycin, czyli płyt nabitych na sztywną ramę w drzwiach wewnętrznych, jest opcją godną uwagi.

Z gatunków egzotycznych natomiast za przedstawicieli klasy wytwornych można uznać mahoń i teak, które wyróżnia trwałość, a także elegancki wygląd.

O dekoracji

Ważne jest również wypełnienie znajdujące się między płycinami oraz elementy wykończeniowe i dekoracyjne.

W tych kwestiach dostępne są też bardziej bogate wersje, dlatego decydując się na drzwi drewniane ekskluzywne należy wybrać takie, które mają odpowiednie:

 • wypełnienie – wersje standardowe mają często wewnątrz tekturowe moduły w formie plastra miodu, natomiast szukając bardziej zaawansowanych opcji należy wybrać na przykład pełną lub otworową płytę wiórową i dodatkowe docieplenie, jeżeli drzwi mają stanowić izolację przed chłodem lub hałasem,
 • wykończenie – drzwi do pokoju czy łazienkowe w wyższym przedziale cenowym, to modele z autentyczną drewnianą powierzchnią. Ich lakierowanie, zamiast malowania, pozwala ukazać rzeczywiste usłojenie drewna. Taka stolarka drzwiowa wygląda korzystnie w stylowych wnętrzach i stanowi przykład klasycznej elegancji,
 • dekoracje szklane skrzydeł drzwiowych ze względu na:
  • zdobnictwo – głównym elementem dekoracyjnym są szyby oraz różnorakie przeszklenia, na przykład z ręcznie wykonanymi rzeźbieniami lub dekoracjami tworzonymi na wzór witraży,
  • grubość szkła – kilkuwarstwowe szkło pancerne lub klejone stanowi odpowiedni materiał na trwałą dekorację o nienagannym wyglądzie, ponieważ szkła takie w nowoczesnej wersji dodatkowo pełnią funkcję ozdoby,
  • niestandardowe właściwości – przykładem szkła o unikalnych właściwościach jest szkło hartowane,  które sprawia, że nawet gdy skrzydło drzwiowe zderzy się gwałtownie z ościeżnicą, minimalne jest ryzyko wypadnięcia szyby, a ewentualne fragmenty szklane odłamki mają tępe brzegi, nie sposób się nimi skaleczyć.

Inwestycja w wysokiej klasy drzwi wewnętrzne z ościeżnicą odpowiedniej jakości lub oferowaną w zestawie, pozwoli Państwu korzystać z udogodnień, jakie daje współczesna branża stolarki budowlanej.

Komfort użytkowania sprawi, że inwestycję będzie można uznać za rozsądną i przyszłościową.

Funkcjonalność w wybranych drzwiach wewnętrznych

W drzwiach wyższej klasy można spotkać również udogodnienia, które okazują się przydatne każdego dnia i skutecznie wyparły swoje pierwowzory, albo są całkowicie innowacyjne. Nowość to na przykład próg opadający, który montowany jest wewnątrz drzwi i opuszcza się sam w monnecie, gdy drzwi wewnętrzne zostaną zamknięte.

Materiały wykończeniowe takiego progu są bezpieczne dla wszelkich nawierzchni, dlatego nie uszkodzi on paneli ani lakierowanych płytek.

Alternatywne rozwiązania

Ciekawym rozwiązaniem są również samozamykacze, wcześniej znane głównie z firm oraz budynków użyteczności publicznych i drzwi zewnętrznych, a obecnie stosowane w drzwiach wewnętrznych mieszkań.

Cicha oraz płynna praca, a także dyskretne wzornictwo stanowią główne atuty tych mechanizmów. Spośród stosunkowo nowych rozwiązań warto wspomnieć także o systemach bezprzylgowych, gdzie drzwi i ościeżnica tworzą jedną płaszczyznę ze ścianą.

Solidna jakość drzwi wewnętrznych warta swojej ceny

Wybierając wysokiej klasy stolarkę drzwiową należy się upewnić, czy proponowane Państwu drzwi wewnętrzne drewniane lub z innego materiału, spełniają odpowiednie warunki. Warto zapytać sprzedawcę lub doradcę klienta w danej firmie, aby poznać specyfikację danego modelu. Poszczególne parametry mają znaczenie w późniejszym użytkowaniu, dlatego nie należy ich lekceważyć.

Zapraszamy i zachęcamy do regularnych odwiedzin bloga stworzonego przez specjalistów z Diadom Białystok.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.