Drzwi wewnętrzne sosnowe, drewno z charakterem

Sosna jest gatunkiem drzewa powszechnym w Polsce i stanowi bogate źródło odnawialnego surowca na stolarkę budowlaną. Drzwi wewnętrzne sosnowe do poszczególnych pomieszczeń o warstwie wierzchniej z tego drewna wyglądają interesująco za sprawą ciekawych zdobień, natomiast same w sobie również stanowią dekorację wnętrz w klasycznym wydaniu.

Drzwi wewnętrzne sosnowe, czyli klasyka w dobrym stylu

Jasna barwa drewna sprawia, że drzwi wewnętrzne sosnowe dobrze przyjmują różne warstwy wykończeniowe, od bezbarwnych lakierów po ciemniejsze farby. Jeżeli jednak chcecie Państwo zachować charakterystyczny wygląd surowca, warto wybrać drzwi z litego drewna bez sęków, o naturalnym wybarwieniu, pokryte jedynie warstwą nabłyszczającego i impregnującego lakieru.

Takie drzwi sprawdzą się we wnętrzach o stonowanym charakterze, nie będą przytłaczać wizualnie pomieszczeń, dlatego warto wybrać je również do niewielkich przestrzeni. Planując wymianę stolarki drzwiowej lub montaż w nowo powstałym domu, warto postawić na takie drzwi wewnętrzne do:

 • pokoju – dziennego, dziecięcego lub gościnnego, z odpowiednimi mniejszymi lub większymi przeszkleniami oraz ciekawym układem kasetonów, czyli pojedynczych płytek drewnianych zewnętrznych, składających się na całość skrzydła drzwi,
 • sypialni – drzwi pełne lub z niewielkimi matowymi przeszkleniami, które nie przepuszczają światła. Komfort odpoczynku zapewni większy współczynnik dźwiękoszczelności, a za odpowiednią temperaturę odpowiedzialna będzie optymalna termoizolacyjność,
 • łazienki – drzwi łazienkowe z tulejami wentylacyjnymi, specjalnym podcięciem u dołu lub kratką drzwiową w nowoczesnej wersji. W tych modelach przeszklenia są również niewielkie, nieprzezroczyste, na przykład z matowego szkła hartowanego,
 • garderoby – w wersji rozwieranej lub przesuwnej, zależnie od rozplanowania pomieszczeń oraz ilości miejsca wokół garderoby. Elementem dekoracyjnym, a jednocześnie funkcjonalnym, może być trwale przymocowane lustro odpowiedniej wielkości.

Drewno sosnowe – zawsze w modzie

Drewno sosnowe lite klejone warstwowo, stanowi jedno z najkorzystniejszych rozwiązań dla stolarki drzwiowej. Warstwy drewna połączone wysokiej jakości klejem i połączone za pomocą odpowiedniej prasy, po wyschnięciu stają się twarde, wytrzymałe i bardziej odporne na skutki codziennego użytkowania.

Opcje barwienia drzwi wewnętrznych sosnowych

Alternatywą dla klasycznych jasnych skrzydeł drzwiowych są wersje kolorystyczne, uzyskiwane za pomocą nowoczesnych preparatów do barwienia lub innowacyjnych oklein. Dostępne są zarówno drzwi wewnętrzne, które mają nieco pogłębiony odcień lecz widoczne jest naturalne usłojenie, jak też takie modele, w których struktura drewna sosny została całkowicie zakryta i drewno stanowi konstrukcję drzwi, a nie jej warstwę wierzchnią.

Klasyczne kolory

Jednym z charakterystycznych trendów są drzwi malowane na połysk farbami akrylowymi. Warto z tej gamy wybierać kolory klasyczne, zbliżone do drewna lub inne stonowane, na przykład czerń, biel albo kość słoniową. Ciekawą opcją w Państwa domu mogą być również drzwi drewniane lakierowane, z połyskiem lub półmatowe.

Paleta barw jest tutaj również urozmaicona, natomiast do wnętrz klasycznych sprawdzą się tonacje bliskie klasycznemu drewnu.

Wszystko do korzystania z drzwi wewnętrznych

Czynniki potrzebne drzwiom wewnętrznym sosnowym lub wykonanym z innego gatunku drewna, do ich właściwego funkcjonowania,  to prawidłowe warunki w pomieszczeniach. Odpowiednia temperatura oraz umiarkowana wilgotność powietrza stanowią niezbędne minimum. Ważny jest także fachowy montaż drzwi, a  po montażu – uniknie gwałtownego ich zamykania. Dobrze użytkowane skrzydło drzwiowe dużej zachowa swoje pierwotne właściwości i estetyczny wygląd.

Już wkrótce o drzwiach zewnętrznych stalowych. Ich formy oraz funkcjonalność nieustannie przekonują do siebie kolejnych nabywców.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.