Eleganckie drzwi zewnętrzne stalowe

Drzwi zewnętrzne stalowe, montowane w domach i mieszkaniach, nie przypominają już w niczym modeli, które wcześniej były charakterystyczne głównie dla hal i magazynów. Obecnie stalowa jest cała konstrukcja, natomiast dodatkowa warstwa wierzchnia, w postaci nowatorskich laminatów, nadaje drzwiom niebanalnego wyglądu. Skrzydła drzwiowe z powodzeniem mogą występować w roli drzwi wejściowych do domu lub mieszkania. Zapraszamy także w zakładkę drzwi zewnętrzne tam znajdą Państwo pełną ofertę.

drzwi zewnętrzne

Estetykę z funkcjonalnością w drzwiach zewnętrznych stalowych?

Wśród najpopularniejszych metod tworzenia laminatu jest ta, w której kilka albo kilkanaście warstw papieru impregnuje się żywicą, a następnie prasuje pod ciśnieniem 7 lub więcej megapaskali (MPa) w wysokiej temperaturze.

Warstwa wierzchnia, łączona z pozostałymi również za pomocą żywicy oraz prasowania, stanowi powierzchnię dekoracyjną i występuje w wielu wersjach kolorystycznych, wzorowanych na naturalnym drewnie lub znacznie od niego odbiegających.

Różne rozwiązania

Odpowiednio zaimpregnowany laminat sprawia, że skrzydło drzwi zewnętrznych jest odporne na szkodliwe działanie wilgoci, promieni UV, dobrze znosi niewielkie uszkodzenia mechaniczne, na przykład w postaci zarysowań.

Dodatkowe atuty takiego laminatu to:

 • łatwość utrzymania w czystości – wystarczy regularne oczyszczanie powierzchni z kurzu i ewentualnych zanieczyszczeń. W przypadku standardowych zabrudzeń nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych preparatów na drzwiach frontowych,
 • możliwość indywidualnego doboru – opcja zamawiania drzwi zewnętrznych stalowych, które wykończone są innym laminatem od wewnątrz, a innym na zewnątrz. Pozwala to dowolnie aranżować wnętrza, gdy na przykład front domu nawiązuje do klasyki,
 • spełnianie norm higienicznych – odpowiednio stworzony laminat jest przyjazny dla domowników oraz dla środowiska, ponieważ do stworzenia surowca używane są sprawdzone materiały z certyfikowanych fabryk,
 • ciekawy efekt w połączeniu z innymi materiałami – charakterystyczne łukowate przeszklenia, metalowe wstawki z wbudowanym szkłem oraz inne urozmaicone opcje sprawiają, że bez trudu dobrać można ciekawy model o nietuzinkowym wyglądzie.

Laminaty są znacznie lżejsze niż materiały jednorodne, nie obciążają zatem skrzydła drzwiowego i nie powodują ewentualnych wypaczeń. To ciekawa alternatywa dla standardowych drewnianych frontów do drzwi zewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne a kwestia zabezpieczeń

Ochrona domostwa oraz dóbr materialnych to jedne z podstawowych założeń dla drzwi zewnętrznych stalowych. Konstrukcja ościeżnicy oraz skrzydła drzwiowego sprawia, że całość stanowi trudną do sforsowania barierę.

Solidne wielopunktowe zamki, które działają na zasadzie umieszczania masywnych bolców w ościeżnicy, blokują możliwość wypchnięcia skrzydła, co zazwyczaj wystarczająco zniechęca potencjalnego intruza.

Kilka zamków

Drzwi wejściowe do domu mogą być wyposażone w kilka zamków, na przykład główny środkowy, dodatkowy górny i dodatkowy dolny.

To również sprawia, że rzadziej zostają podjęte jakiekolwiek próby otwierania drzwi przez osoby niepowołane, ponieważ sforsowanie trzech zamków jest zbyt czasochłonne oraz zazwyczaj skazane na niepowodzenie, jeżeli wybrany przez Państwa model należy do grupy drzwi antywłamaniowych.

Estetyka i ciepło

Ochrona przed utratą ciepła, dźwiękoszczelność, właściwości antywłamaniowe oraz elegancki wygląd – te cechy znajdziecie Państwo w solidnych drzwiach zewnętrznych stalowych lub metalowych od sprawdzonych producentów.

Krótki termin realizacji zamówienia sprawi, że wybór i montaż drzwi będzie można zrealizować bez nadmiernego czasu oczekiwania.

W kolejnej części poradnika poznacie Państwo zalety drzwi wewnętrznych z ościeżnicą w komplecie. Zachęcamy do czytania!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.