Dobre okna z nakładkami aluminiowymi do domu

Nakładki aluminiowe– ciekawe rozwiązanie w Państwa domu. Inspirującym trendem w dziedzinie okien są profile tworzone z użyciem nakładek aluminiowym oraz nakładki, które można zamocować już po montażu stolarki okiennej. Dobre okna powinny służyć przez lata, a dodatek tych aluminiowych elementów sprawi, że będą odpowiednio chronione oraz efektowne. Takie połączenie stanowi ciekawe rozwiązanie dla budynków w dowolnym stylu.

Nakładki aluminiowe czyli dobre okna

Nakładki aluminiowe to okna wzmocnione. Współczesna architektura daje wiele możliwości zaaranżowania stolarki okiennej, a producenci okien potrafią sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Przykładem nowoczesnych rozwiązań są właśnie profile okienne z nakładkami aluminiowymi. W zależności od potrzeb, można je kupić zarówno wmontowane na nowe systemy okienne, jak też osobno, do samodzielnego montażu na stolarce okiennej, która została już osadzona.

Jeżeli w budynku są trwałe i obiektywnie dobre okna, a jedynie profile wymagają odświeżenia, warto rozważyć użycie nakładek aluminiowych. Idealnie komponują się one z ościeżnicami, przylegają do nich i tworzą spójną całość.

Inne atuty

Dodatkowe atuty tej innowacji to:

 • ekskluzywny wygląd – wysokiej klasy aluminium oraz malowanie proszkowe lub lakierowanie to gwarancja korzystnego wyglądu. Kolorystyka palety RAL pozwala dobrać barwę nakładek do elewacji lub drzwi zewnętrznych, czy drzwi balkonowych,
 • izolacja cieplna i akustyczna – zwiększa się zarówno energooszczędność, jak i dźwiękoszczelność, dlatego jest to rozwiązanie pozwalające płacić mniej za ogrzewanie oraz przebywać w cichych pomieszczeniach,
 • odporność na czynniki atmosferyczne – aluminium dobrze znosi działanie promieni UV, intensywne opady oraz niskie temperatury. Bez względu na pogodę czy porę roku, okna PCV będą miały odpowiednie zabezpieczenie,
 • łatwość montażu – samodzielne zamocowanie odbywa się bez dodatkowych sprzętów i akcesoriów, ponieważ konstrukcja nakładek jest odpowiednia do bezpośredniego montowania na profilu okiennym poprzez łączenie czołowe (kąt 90o).

Dobre okna w nowoczesnym wydaniu to właśnie systemy okienne, gdzie ościeżnice oraz całe profile są odpowiednie do zamontowania nakładek aluminiowych. Jeżeli wybierzecie Państwo nakładki w nasyconych barwach, ożywią one elewację, jeżeli natomiast w stonowanych – będą jej odpowiednim dopełnieniem.

Okna do domu, balkonowe

Alternatywą dla wymiany całej stolarki okiennej w pomieszczeniach, na balkonie oraz w dowolnych miejscach budynków innych niż dom, może być modernizacja poszczególnych elementów. Dobre okna bez uszkodzeń szyb oraz wyraźnych braków w ościeżnicach stanowią wystarczający argument do zastosowania aluminiowych nakładek na profile.

Nową powierzchnię profili będzie łatwo utrzymać w czystości, co ma znaczenie zwłaszcza przy oknach z ograniczonym dostępem do strony zewnętrznej. Zmniejszona podatność na przyleganie zanieczyszczeń pozwala utrzymać okna w kuchni, salonie, czy balkonowe w odpowiednim stanie.

Dobre okna PCV mogą już teraz zyskać nowy wygląd i funkcjonalność.

Prosta droga od dobrych okien

Odpowiednie parametry stolarki okiennej sprawiają, że przebywanie w domu lub innych budynkach jest przyjemne i bezpieczne. Ograniczony zostaje hałas, ciepło pozostaje wewnątrz pomieszczeń, dlatego można wykorzystać wolny czas na relaks niezmącony gwarem miasta lub ruchem ulicznym.

Dobre okna oraz odpowiedni montaż okien to połączenie, w które warto zainwestować, aby w pełni korzystać z zalet systemów okiennych wyposażonych w nowoczesne aluminiowe nakładki.

W kolejnej części bloga napiszemy o oknach do domów pasywnych. Zapraszamy, warto poczytać i pamiętać na przyszłość.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.