Dobre okna z nakładkami aluminiowymi do domu

Nakładki aluminiowe– ciekawe rozwiązanie w Państwa domu. Inspirującym trendem w dziedzinie okien są profile tworzone z użyciem nakładek aluminiowym oraz nakładki, które można zamocować już po montażu stolarki okiennej. Dobre okna powinny służyć przez lata, a dodatek tych aluminiowych elementów sprawi, że będą odpowiednio chronione oraz efektowne. Takie połączenie stanowi ciekawe rozwiązanie dla budynków w dowolnym stylu.

Nakładki aluminiowe czyli dobre okna

Nakładki aluminiowe to okna wzmocnione. Współczesna architektura daje wiele możliwości zaaranżowania stolarki okiennej, a producenci okien potrafią sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Przykładem nowoczesnych rozwiązań są właśnie profile okienne z nakładkami aluminiowymi. W zależności od potrzeb, można je kupić zarówno wmontowane na nowe systemy okienne, jak też osobno, do samodzielnego montażu na stolarce okiennej, która została już osadzona.

Jeżeli w budynku są trwałe i obiektywnie dobre okna, a jedynie profile wymagają odświeżenia, warto rozważyć użycie nakładek aluminiowych. Idealnie komponują się one z ościeżnicami, przylegają do nich i tworzą spójną całość.

Inne atuty

Dodatkowe atuty tej innowacji to:

 • ekskluzywny wygląd – wysokiej klasy aluminium oraz malowanie proszkowe lub lakierowanie to gwarancja korzystnego wyglądu. Kolorystyka palety RAL pozwala dobrać barwę nakładek do elewacji lub drzwi zewnętrznych, czy drzwi balkonowych,
 • izolacja cieplna i akustyczna – zwiększa się zarówno energooszczędność, jak i dźwiękoszczelność, dlatego jest to rozwiązanie pozwalające płacić mniej za ogrzewanie oraz przebywać w cichych pomieszczeniach,
 • odporność na czynniki atmosferyczne – aluminium dobrze znosi działanie promieni UV, intensywne opady oraz niskie temperatury. Bez względu na pogodę czy porę roku, okna PCV będą miały odpowiednie zabezpieczenie,
 • łatwość montażu – samodzielne zamocowanie odbywa się bez dodatkowych sprzętów i akcesoriów, ponieważ konstrukcja nakładek jest odpowiednia do bezpośredniego montowania na profilu okiennym poprzez łączenie czołowe (kąt 90o).

Dobre okna w nowoczesnym wydaniu to właśnie systemy okienne, gdzie ościeżnice oraz całe profile są odpowiednie do zamontowania nakładek aluminiowych. Jeżeli wybierzecie Państwo nakładki w nasyconych barwach, ożywią one elewację, jeżeli natomiast w stonowanych – będą jej odpowiednim dopełnieniem.

Okna do domu, balkonowe

Alternatywą dla wymiany całej stolarki okiennej w pomieszczeniach, na balkonie oraz w dowolnych miejscach budynków innych niż dom, może być modernizacja poszczególnych elementów. Dobre okna bez uszkodzeń szyb oraz wyraźnych braków w ościeżnicach stanowią wystarczający argument do zastosowania aluminiowych nakładek na profile.

Nową powierzchnię profili będzie łatwo utrzymać w czystości, co ma znaczenie zwłaszcza przy oknach z ograniczonym dostępem do strony zewnętrznej. Zmniejszona podatność na przyleganie zanieczyszczeń pozwala utrzymać okna w kuchni, salonie, czy balkonowe w odpowiednim stanie.

Dobre okna PCV mogą już teraz zyskać nowy wygląd i funkcjonalność.

Prosta droga od dobrych okien

Odpowiednie parametry stolarki okiennej sprawiają, że przebywanie w domu lub innych budynkach jest przyjemne i bezpieczne. Ograniczony zostaje hałas, ciepło pozostaje wewnątrz pomieszczeń, dlatego można wykorzystać wolny czas na relaks niezmącony gwarem miasta lub ruchem ulicznym.

Dobre okna oraz odpowiedni montaż okien to połączenie, w które warto zainwestować, aby w pełni korzystać z zalet systemów okiennych wyposażonych w nowoczesne aluminiowe nakładki.

W kolejnej części bloga napiszemy o oknach do domów pasywnych. Zapraszamy, warto poczytać i pamiętać na przyszłość.

Dodaj komentarz

  Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

  7 lat doświadczenia
  własne ekipy montażowe
  własna flota pojazdów
  biuro handlowe w Białymstoku
  tysiące zadowolonych klientów
  zaangażowanie

  Zadowoleni klienci

  Poznaj ich opinie

  opinia drzwi barbara

  Barbara

  Klient

  Fachowość, terminowość. Obsługa na najwyższym poziomie.

  syliwa opinie okna

  Sylwia

  Klient

  Szybka realizacja, okna zamontowane szybko i sprawnie. Świetny kontakt, polecam.

  łukasz montaż okien opinia

  Łukasz

  Klient

  Solidni fachowcy, okna wysokiej jakości.

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.