Jak wyregulować okno?

To prawda, że odpowiednia regulacja okien PCV ma bardzo duży wpływ na warunki, w jakich mieszkamy, a przede wszystkim na panujące w danym pomieszczeniu temperatury.

Praktyczne porady, które poprawiają komfort domowników

Okazuje się bowiem, że podczas chłodniejszych pór roku nieszczelne okna będą przepuszczały więcej zimnego powietrza i tym samym wypuszczały ciepło, co znacznie wpłynie nie tylko na komfort domowników, ale także na wysokość comiesięcznych rachunków. Ponadto zbyt szczelne okna w trakcie lata utrudniają sprawną cyrkulację powietrza. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, jak wyregulować okno, aby uniknąć tego typu sytuacji i cieszyć się wygodą.

Regulacja okien plastikowych — dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jak już wspomnieliśmy, regulacja okien na zimę pozwala zapobiec dostawaniu się do pomieszczenia chłodnego powietrza i tym samym skutecznie zmniejsza comiesięczne rachunki za ogrzewanie. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, że niedogrzane mieszkanie, w którym ponadto panuje wilgoć, jest łatwo podatne na rozwój pleśni i grzyba mających niezwykle zły wpływ na zdrowie domowników. Dlatego też regulacja okna uchylnego, balkonowego czy tarasowego ma duży wpływ na warunki, w jakich żyjemy.

Regulacja okien plastikowych ma duże znaczenie także wiosną i latem. Wówczas bardzo ważna okazuje się odpowiednia cyrkulacja powietrza, która zapobiegnie duchocie i pozwoli szybciej pozbyć się z mieszkania niechcianych zapachów. Z tego też powodu, w przypadku zbliżających się wyższych temperatur, warto zdecydować się na rozszczelnienie okna. Co więcej, podczas otwierania i zamykania okien może okazać się, że mamy problemy z ich sprawnym domykaniem. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy okno jest odpowiednio wyregulowane w stosunku do skrzydła okiennego.

Jak wyregulować okna PCV bez pomocy specjalisty?

Zastanawiając się, jak wyregulować okna, warto wiedzieć, że nie zawsze musimy korzystać z pomocy specjalisty. Wbrew pozorom nawet regulacja drzwi tarasowych czy regulacja okna balkonowego nie należy do zbyt skomplikowanych zadań. Na początku powinniśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia, które pomogą poluzować lub dokręcić okucia występujące przy zawiasach. Zazwyczaj w tym celu dobrze sprawdza się klucz imbusowy. Aby przygotować okna do zimy, czyli je bardziej uszczelnić, powinniśmy za pomocą okucia umiejscowić rolki ryglujące w taki sposób, żeby znalazły się bliżej uszczelki. Z kolei w przypadku cieplejszych pór roku zasada będzie odwrotna.

Wiedząc, jak wyregulować okna PCV, regulacja okien drewnianych również nie powinna stwarzać dla nas większych trudności. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że drewno często okazuje się bardziej podatne na zarysowania, które następnie ciężko usunąć. Dlatego też w przypadku drewnianych okien godnym uwagi pomysłem będzie zachowanie szczególnej ostrożności. Ponadto nie powinniśmy zbyt mocno dociskać zawiasów — dobrym rozwiązaniem będzie wyczucie siły naszego nacisku i nierobienie niczego na siłę.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.