Jakie drzwi do spiżarni będą najlepsze?

Wybór drzwi do spiżarni nie należy do najłatwiejszych. Dzieje się tak głównie dlatego, że spiżarnia przeważnie znajduje się w kuchni. Przez to drzwi do spiżarni oprócz walorów estetycznych muszą mieć także bardzo korzystne parametry użytkowe i techniczne. Zastanawiasz się, jakie drzwi do spiżarni wybrać? Podpowiadamy!

Najlepsze rozwiązanie – drzwi przesuwne do spiżarni

Wśród zalet drzwi przesuwnych wymienia się przede wszystkim to, że można montować je na o wiele większych powierzchniach niż tradycyjne drzwi. Oprócz tego w ich przypadku można skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań, takich jak zdalne sterowanie otwieraniem i zamykaniem drzwi, czy samoczynne zamykanie się drzwi. Dobrze wykonane i zamontowane drzwi przesuwne działają praktycznie bezdźwięcznie, więc można zapomnieć o uderzeniach spowodowanych np. przeciągami.

Parametry drzwi do spiżarni w kuchni

Drzwi do spiżarni w kuchni mogą być jedno lub dwuskrzydłowe. Wybór ilości skrzydeł zależy przede wszystkim od rozmiarów pomieszczenia, ale również upodobań estetycznych przyszłego właściciela drzwi. Dobrze, jeśli mają wysokie parametry związane z odpornością na uderzenia, zarysowania i inne uszkodzenia. Powinny być odporne na wilgoć i temperatury, szczególnie jeśli są umieszczane w kuchni. Drzwi przesuwne dają ogromne możliwości w zakresie montażu i aranżacji. Warto zwrócić uwagę na to, czy są wyposażone w mechanizmy samozamykające, zamki, spowalniacze czy maskownice.

Estetyka drzwi do spiżarni

Estetyka drzwi do spiżarni będzie równie ważna, co ich parametry. W końcu to właśnie drzwi stanowią element wykończenia pomieszczenia i rozdzielają przestrzeń. Powinny być gustowne i pasować do reszty wystroju. W przypadku materiałów, z jakich wykonuje się najczęściej drzwi do spiżarni, zdecydowanie prym wiedzie drewno i szkło mleczne. Drewno będzie doskonałym wyborem w przestrzeniach rustykalnych czy klasycznych, natomiast szkło idealnie dopełni wnętrze skandynawskie lub nowoczesne.

Jak ukryć drzwi do spiżarni?

Drzwi do spiżarni mogą być przesuwane w różny sposób – po ścianie lub w ścianie. Chociaż wybór rozwiązania zakładającego ich chowanie się w ścianie będzie nieco droższy, może zapewnić całkowite ukrycie drzwi do spiżarni. Zaletą wyboru tego rozwiązania jest także to, że drzwi nie zajmują dodatkowego miejsca, a ścianę można zagospodarować w dowolny sposób. Drzwi przesuwane po ścianie wybieramy najczęściej wtedy, gdy wykorzystanie dodatkowej ściany na nie nie stanowi problemu oraz kiedy drzwi są designerskie i w znaczący sposób wpływają na charakter wnętrza.

Montaż – samodzielny czy zlecony?

Montaż wymaga przeprowadzenia wszystkich niezbędnych pomiarów, wyboru najlepszych elementów i rozwiązań do otoczenia, a także dopasowania odpowiednich prowadnic i ościeżnicy. W przypadku drzwi we wnęce konieczne jest także zrobienie otworu i profesjonalne wykończenie go. Źle zamontowane drzwi mogą przesuwać się nierówno, głośno lub chybotać się, dlatego nierzadko lepiej zlecić to zadanie fachowcowi. Korzystając z usług profesjonalisty, mamy również pewność, że nieodpowiedni sposób montażu nie będzie podstawą do utraty gwarancji.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy po to, aby CI pomóc.

7 lat doświadczenia
własne ekipy montażowe
własna flota pojazdów
biuro handlowe w Białymstoku
tysiące zadowolonych klientów
zaangażowanie

  POznaj

  Naszych partnerów

  Długofalowa współpraca pozwala nam zaoferować najlepsze warunki dla naszych klientów.

  prestige logo

  Masz jakieś wątpliwości?

  Skontaktuj się z naszym konsultantem.